Speccy işlemci sıcaklık değerleri

Gerçek ısıyı ölçmese bile gerçeye yakın ısıları ölçse fena olmaz. Ancak Speccy sallıyor kafadan rastgele bir rakam çıkarıyor bize. :D

İsteyen istediği programı kullanır bize düşmez eleştirmek ama insanlara yararlı bilgi değilde hatalı bilgi veriliyorsa beni veya bizi alakadar etmeli ortada bi yanlışlık varsa tartışılarak çözülmeli o mesele..

Kimse benim kadar pc sinin üstüne düştüğünü yani kolladığını iddia edemez edemez çünkü bilgisayarım herşeyim demek...
İçinde arşive koyduğum şahsi çok dosyam var gözüm gibi kollarım..
Bu bilgisayar yeri geldimi 500 saatte çalışmak zorunda çalışırda bir defasında 130 saat hiç kapatmadım gece gündüz çalıştı 2 tane ups besliyor bunu kesintilere karşı yani elektrikte Kesilse bu bilgisayar ben kapat diyene kadar kapanamaz..

Şimdi ısı deeğerlerini gözünüzle görün karar verin..
Bakalım hangi program yanılmış siz bulun yanılan programı ben bulamadım hepsi aynı şeyi gösteriyor..
Bilgisayarı 5 yıl önce topladım ve halen topladığım parçalarla kullanıyorum tek bir parçası değişmemiştir...
Arşiv bilgisayarım oyun için kullanıyordum artık kullanmıyorum İ7 aldım ona pc toplucam!! (oyun pcsi)...
Önce speccy sonuçlarını görelim..

Aidata 64 sonuçları..

Blackbox Sonuçları..

Coretemp cpu ısısı

Blackbox hdd ısı sonuçları speccy ile karşılaştırın..

Ve Ekran kartı ısısı..

Bilgisayarınız kararsız çalışıyorsa programların kabahati ne ?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD FX işlemciler ile Speccy hatalı ölçüm yapıyor.

Egzos fanı bile olmayan, 24 saat kapamadan indirme yaptığım bilgisayar ;

WthITfF.jpg

Dostum biraz daha soğutursan tadından yenmez o sistem :D

Birde benim fan işlemci ile gelen fandır..
Biraz modifiye ettik sadece soğutma sistemini hava akışını :)

3 yıldır işlemciye macun sürmedim ve temizlemedim. Stok fan ile anca bu kadar oluyor :D Bu kasa ile oyun oynamadığım için fazla sorun olmuyor. Daha çok indirme yapıp harici disklere atıyorum. Dün Windows 8 ile GTA 4 açılmıyor diyen bir arkadaşım vardı, sırf çalıştığını göstermek için kurdum :D Speccy ile sorun yaşayanlara HWM Blackbox öneriyorum ; HWM BlackBox | İndir

- - - Güncellendi - - -

Speccy'nin FX işlemcilerde sorun çıkarttığını bildirmek lazım.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı