İşlemci silikon kalitesi nasıl öğrenilir?

• Konuyu başlatan VeV
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 74

VeV

Femtopat
Daha fazla  
Son dönemde forumda soran arkadaşlar gördüm ben bu şekilde öğrendim sizinle paylaşmak istedim. Pratik bir yol olarak gördüm.
Ben şu şekilde öğrendim. YouTube'da feyyaz durmuş adlı birinin kanalı var. Clock turner adlı bir programdan bahsediyor. Sadece o programa özel yaptığı bir video var. Bir de ondan daha yeni yaptığı programın güncel haline yaptığı bir video daha var CT2 (clock turner 2) adlı programa. Video başlığının adı: AMD Ryzen CPU ısı/ voltaj düşürme, overclock ayarları, işlemci silikon kalitesi testi. Ctr2 ile bu videoda sonlara doğru bahsediyor. En sonda da bu programın nasıl silinebileceğine dair bilgi verip. Açıklamalarda linki verdiği clock turner cleaner programından bahsediyor. Ben işlemcimin silikon kalitesini programın içindeki testten anlamıştım.
Videonun linki de atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef zen2 ve üzerine destek sunuyor.

Elinde Ryzen 1000 ve 2000 işlemci bulunanlar öğrenemiyor. Elle girdiğin ayarlara göre silikon kalitesini tahmin ediyorsun.

Elimde 1600 AF var örnek olarak 1.41v ile 3.9GHz anca görebiliyor. Biz de tahta silikon dedik.

Geri
Yukarı