İşlemci soğutucu önerisi

Ekran kartını yeni aldım ikinci el RX 580 yükte 55 derece falan.
Çok büyük ihtimalle @298784 hocamın dediği gibi soğutucu sıkıntılı ya da bir diğer olasılık, işlemcide bir sıkıntı var. Soğutucunun RPM değerleri nedir? Bir de işlemci ne zamandır elinizde?

Çok büyük ihtimalle @298784 hocamın dediği gibi soğutucu sıkıntılı ya da bir diğer olasılık, işlemcide bir sıkıntı var. Soğutucunun RPM değerleri nedir? Bir de işlemci ne zamandır elinizde?

Full RPM de çalışıyor. İşlemciyi alalı 6 ay olmadı sıfır aldım her şeyi ekran kartı hariç.

İşlemcinizin stok soğutucusunda bir sorun var muhtemelen çünkü bu değerler normal değil.

Ne gibi bir sorun olabilir mesela?

6 aydır böyle bir durum söz konusu değildi sanırsam?

Sistemde ilk başta ekran kartım kısa devre yaptığı için onun yerine 14 yıllık NVIDIA 9500GT takılıydı 1GB VRAM var öyle düşün yani.
Onunla GTA 5 de düşük çözünürlükte 65 derecelerdeydi. Bir ara Portal 2 de 85 derece almıştı o kart ile.

Ama ekran kartını değiştirdim RX580 Nitro taktım dolayısı ile daha fazla ısınıyor artık.

Sistemde ilk başta ekran kartım kısa devre yaptığı için onun yerine 14 yıllık NVIDIA 9500GT takılıydı 1GB VRAM var öyle düşün yani.
Onunla GTA 5 de düşük çözünürlükte 65 derecelerdeydi. Bir ara Portal 2 de 85 derece almıştı o kart ile.

Ama ekran kartını değiştirdim RX580 Nitro taktım dolayısı ile daha fazla ısınıyor artık.
Yok, işlemciyi kast etmiştim. İşlemci son zamanlarda mı böyle sıcaklıklar vermeye başladı? Eğer önceden böyle bir şeyle karşılaşmadıysanız ve son zamanlarda böyle bir şey ortaya çıktıysa soğutucu değistirmek ideal olacaktır.

Sosyal'in artık kültleşmiş soğutucusu 214 XT fiyatına göre oldukça iyi bir soğutucu. Eğer daha farklı bir soğutucu istiyorsanız Arctic Freezer 34 E-Sports Duo'ya bakabilirsiniz. Fiyatı biraz tuzlu ama, ben de bu soğutucuyu kullanıyorum sistemimde. Prime95 testinde 65 derecenin üstüne çıkmıyor. Yine son karar size ait tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı