İşlemci soğutucusuna pin yetmeyebilir mi?

ardaxxo

Centipat
Daha fazla  
  • İşlemci: Ryzen 5 3600.
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
  • Kasa: ASUS TUF GT 301.
  • Ekran kartı: ASUS TUF RTX 3060.
  • RAM: PNY 8x2 GB 3200 MHz.

Aklımda olan soğutucular Mugen 5, Arctic Freezer 34 e-sports Duo ve fuma 2 öneriler ve bilgilerinizi bekliyorum.
Eğer sorun oluşturacaksa nasıl çözebilirim?

Anakartta ki pin sayısından mı bashediyorsunuz?

İşlemci soğutucusunun 4 pin gibi pinleri oluyor ankartlarda onların iki fanlı olduğu zaman tek 4 pin girişi olduğundan yetmemesinden bahsetmekteyim.

Anakartta ki pin sayısından mı bashediyorsunuz?

Onlara özel anakartlarda yerler var yani bir nevi evet ondan bahsetmekteyim.
Her anakartta zaten hiç yoktan bir CPU fan girişi ve en az bir SYS fan girişi oluyor. Pinini takamam gibi bir düşüncen olmasın

Tamam teşekkür ederim ama ne olur ne olmaz ASUS'un sitesinden bakarsanız sevinirim :)

İşlemci soğutucusunun 4 pin gibi pinleri oluyor ankartlarda onların iki fanlı olduğu zaman tek 4 pin girişi olduğundan yetmemesinden bahsetmekteyim.

Onlara özel anakartlarda yerler var yani bir nevi evet ondan bahsetmekteyim.

Tamam teşekkür ederim ama ne olur ne olmaz ASUS'un sitesinden bakarsanız sevinirim :)
Sen neden bakmıyorsun? :)

İki fanlı soğutucularda Y kablo çıkıyor genelde. Bu sayede CPU fan pininden iki fan çalıştırabilirsin. Tabii, çıkıp çıkmadığını soğutucunun kendi sitesinden bakabilirsin.

Ayrıca tekrar söylüyorum, tavsiyem SE-224-XT. Hem çok daha ucuza hem Arctic den daha iyi. Fuma 2 den 3-5 derece daha sıcak çalıştırıyor.

Sen neden bakmıyorsun? :)

İki fanlı soğutucularda Y kablo çıkıyor genelde. Bu sayede CPU fan pininden iki fan çalıştırabilirsin. Tabii, çıkıp çıkmadığını soğutucunun kendi sitesinden bakabilirsin.

Ayrıca tekrar söylüyorum, tavsiyem SE-224-XT. Hem çok daha ucuza hem Arctic'den daha iyi. Fuma 2'den 3-5 derece daha sıcak çalıştırıyor.

Ben baktım fakat orada CHA_FAN vb şeylerde var tam nasıl çalışıyor bilmediğimden sormuştum.

Geri
Yukarı