Işlemci soketi değişimi ne kadar tutar?

umutok96

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Msi B450 a pro max
Anakartımda bir sorun var yeni işlemci aldım. Fakat hala CPU LED'i yanıyor büyük ihtimal ben soketi bozdum. Yarın bir bilgisayarcıya göstereceğim ama merak ediyorum bir işlemci soketi değişimi kaça patlar?

Not: BIOS pilini çıkar 5 dk sonra geri tak ve RAM'leri tek tek dene dediler gene işe yaramadı.

Anakartımda bir sorun var yeni işlemci aldım. Fakat hala CPU LED'i yanıyor büyük ihtimal ben soketi bozdum. Yarın bir bilgisayarcıya göstereceğim ama merak ediyorum bir işlemci soketi değişimi kaça patlar?

Not: BIOS pilini çıkar 5 dk sonra geri tak ve RAM'leri tek tek dene dediler gene işe yaramadı.

BIOS'u güncellemeyi deneyebilir misin bir?

BIOS'u güncellemeyi deneyebilir misin bir?
Knk sistem önceden çalışıyordu fakat bios updatledim r5 5600 var onun için uygun ama diyorumki bios sürümü sıfırlanabiliyormu acaba?

Abi sorun var diyorsun ne sorunu var? Neden yeni işlemci alma ihtiyacı duydun? Bunları söylemen lazım, kahin değiliz ki bilelim. Neden direkt soket değiştirmeye odaklandın bir bilgi ver yardımcı olalım belki sıkıntın gayet basit bir şeydir.

Kusura bakmayın söyleyeyim ben termal macun değişimi sonrası PC açılmadı aynen şu an olduğu gibi CPU LED'i yanıyordu AMD fan olduğu için kaydırarark çektim biraz kurcalayım derken pinler yamuldu o yüzden yeni işlemci almaya gerek var her şeyi denedim fakat dediğim gibi hala aynı soketi kaydırırken pinlerini yamulmuş olabilir diye düşünüyorum

Kusura bakmayın söyleyeyim ben termal macun değişimi sonrası PC açılmadı aynen şu an olduğu gibi CPU LED'i yanıyordu AMD fan olduğu için kaydırarark çektim biraz kurcalayım derken pinler yamuldu o yüzden yeni işlemci almaya gerek var her şeyi denedim fakat dediğim gibi hala aynı soketi kaydırırken pinlerini yamulmuş olabilir diye düşünüyorum
Ya soket değişimini söyleyin siz yarın gidicem zaten adam camlı canlı bakınca kontrol edince anlar ben şimdiden bizimkilere fiyat konusunda bilgi verebilmek ocon bu konuyu açtım ve az bilgi vermek zorununda kaldım kb

Son düzenleme:

Geri
Yukarı