Çözüldü İşlemci soketine termal macun kaçması sonrası görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dainowpai

Hectopat
İşlemcime termal macun sürmeme rağmen fazla ısınıyordu, tekrar çıkartıp kontrol ettiğimde ise soketinde ve pinlerinde biraz termal macun kalıntısı gördüm. Ona rağmen görüntü veriyordu ama sistem yük altında fazla ısınıyordu. Pinlerindekini diş fırçasıyla yamultmadan hallettim ancak sokete gelince iğneyle biraz çıkartmak için uğraştım ama işe yaramadı ve işlemciyi tekrar taktıktan sonra görüntü alamamaya başladım. Herhalde içinde kalan termal macun işlemcinin tam oturmasını engelliyor. Nasıl çözebilirim? AM2 sokete sahibim.

image.jpg

Dosya Ekleri

• F194F716-44F3-4A99-8DC5-8B30B82FE1E9.png
    F194F716-44F3-4A99-8DC5-8B30B82FE1E9.png
    715,3 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart debug ışığı nerde yanıyor bir bak. İşlemciyi doğru bir şekilde tak yuvasına. Yanlış biçimde takıyor olabilirsin. Termal macun krem gibi bir şey. Katı bir şey değil ki sıkıştırma yapsın.

İğneyle biraz yuvasına bastırdım arkadaşlar. Bir zarar vermiş olabilir miyim?
Anakart debug ışığı nerde yanıyor bir bak. İşlemciyi doğru bir şekilde tak yuvasına. Yanlış biçimde takıyor olabilirsin. Termal macun krem gibi bir şey. Katı bir şey değil ki sıkıştırma yapsın.
Anakart eski olduğu için o ışıklar yok galiba. Zaten işlemci yerine tam oturuyor başka tarafa çevrili takılamadığına göre oturmasında sorun yok gibi. İğneyle biraz sert davrandım. Zarar vermiş olma ihtimalim var mı?

İzopropil alkol ile yuvayı temizleyip kurutabilirsin, düzelmez ise yuva zarar görmüş olabilir. En iyi ihtimali temassızlık olarak yorumlayabiliriz.

İğneyle biraz yuvasına bastırdım arkadaşlar. Bir zarar vermiş olabilir miyim?

Anakart eski olduğu için o ışıklar yok galiba. Zaten işlemci yerine tam oturuyor başka tarafa çevrili takılamadığına göre oturmasında sorun yok gibi. İğneyle biraz sert davrandım. Zarar vermiş olma ihtimalim var mı?
Metal bir şey kullanmasaydın keşke. Zarar vermiş olabilirsin.

İzopropil alkol ile yuvayı temizleyip kurutabilirsin, düzelmez ise yuva zarar görmüş olabilir. En iyi ihtimali temassızlık olarak yorumlayabiliriz.
Metal bir şey kullanmasaydın keşke. Zarar vermiş olabilirsin.
Devre spreyi ile deneyeceğim şansımı başka bir yöntem yoksa. İşe yaramazsa 10 yıllık anakarta elveda.

Yeni konular

Geri
Yukarı