İşlemci takmadan soketi kapatmak

Ahmet inci

Kilopat
Daha fazla  
Arakadaşlar iyi forumlar yeni sistem topladım. MSI B360M Pro-VD anakarta Pentium 5400 işlemciyi sokete yerleştirdim. Ardından soket kapatmaya çalıştım ama fazla kuvvet istiyor gibime geldi. Ben de acaba yanlış bir şey mi yaptım diye işlemciyi çıkarıp işlemcisiz bir şekilde mekanizmayı anlamak için soketi kapatmaya çalışırken çıt çıt sesler geldi. Bayağı bir korktum pinler yamuldu diye. Sonra baktım gözle görülür bir şey yoktu. İşlemciyi tekrar taktım zorlayarak soketi kapattım sistem sıkıntısız çalıştı ve format attım. Stres testi falan yaptım bir sıkıntı yok. Yani normal bir şey midir işlemcisiz ve koruyucu kapaksız soketi kapatmak aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah kapaktan bahsediyorsanız o zaten çıkmalı koruyucu vb. şeyler zaten takılmaz ilk takmada normaldir zorlar yeni kart olduğu için sesler gelebilir korkulacak bir şey olmaz mekanizması zaten sıkı oluyor genelde işlemci düşme vb. şeyleri olmaması için. önemli olan şey işlemcinin üçgen tarafının anakartın üçgen tarafına gelmesi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı