İşlemci termal macununu yenilemeli miyim?

laastav

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim Ryzen 5 3600XT, stock fan takılı ve 3 senedir kullanıyorum. Alındığı günden beri termal macun hiç değiştirilmedi ve boştaki sıcaklık eklediğim ekran görüntüsündeki gibidir. Termal macunumu yenilemeli miyim?

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-28_144445332.png
    resim_2023-08-28_144445332.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 34
Yük altındaki sıcaklık değerleriniz nelerdir? Ancak 3 sene uzun bir süre throttling yaşıyor olma ihtimaliniz yüksek boştaki sıcaklık yüksek bir tık. Değiştirmenizi tavsiye ederim.

Merhaba. İşlemcim Ryzen 5 3600XT, stock fan takılı ve 3 senedir kullanıyorum. Alındığı günden beri termal macun hiç değiştirilmedi ve boştaki sıcaklık eklediğim ekran görüntüsündeki gibidir. Termal macunumu yenilemeli miyim?

Havalar sıcak, boşta normale göre daha fazla sıcaklık olması normal. Bana kalırsa boşta 59 fazla. Benim laptop olduğu halde sıcak havalarda 40, soğuk havada 36 görüyor. Bence termal macun gerek.

Hocam boşta 59 derece nedir çok fazla termal macun değiştirin daha iyi sogumasını isterseniz kule tipi sogutucu alabilirsiniz.

Herkese teşekkür ederim cevaplar için. Termal macunumu yenileyeceğim. Cooler Master MasterGel Maker düşünüyorum ama iyi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı