İşlemci Turbo Boost'u nasıl kapatılır?

bilmemem

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

Laptopum sıcaklık konusunda beni üzmüyor olsa da çok fazla fan sesi var. Bu yüzden fan sesinin gitmesi için Turbo Boost'u kapatmak istiyorum. Bunun fan sesine etkisi olur mu?
Yani bu konuda bilgili değilim. Ya da herhangi bir yerden ayarlayabilir miyim manuel olarak? Laptopın kendi uygulamasında yok fan ayarlama. Turbo Boost'u mu kapatayım yoksa önereceğim bir yöntemle fanları mi ayarlayım?

Cihaz eskiyse tozlanmıştır hocam. Tozunu alırsanız sesi azalacaktır fakat sıcaklık konusunda üzmüyorsa fanın kendi sesidir. Onun dışında fan zaten işlemcinin sıcaklığına göre çalışır. O yüzden fanın hızını düşürürseniz işlemci ısınacaktır.

Bazi laptoplarda hiç ayar olmayabiliyor fan adına, bazılarında da sadece minimum ve maksimum düzeyde çalışma opsiyonu veriliyor. Eksiğim varsa duzeltirler.

Turbo Boost da ThrottleStop ile kapatılabilir. Ek bir yazılım. Direkt ekranında Disable Turbo seçeneği bulunuyor, onu tiklersiniz. Aklıma gelen çözümler bunlar.

Cihaz eskiyse tozlanmıştır hocam. Tozunu alırsanız sesi azalacaktır fakat sıcaklık konusunda üzmüyorsa fanın kendi sesidir. Onun dışında fan zaten işlemcinin sıcaklığına göre çalışır. O yüzden fanın hızını düşürürseniz işlemci ısınacaktır.

Laptop yeni hocam. Fanın kendi sesi zaten ama biraz araştırdım sanırım bütün Gaming laptoplar fan sesi çıkarıyor muş.

Yeni konular

Geri
Yukarı