Tulpar T7 v20.5 Turbo Boost'u kapatınca çıkan cızırtı sesi nedir?

Kutmoon

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler, Monster Tulpar T7 v20.5 modelini kullanıyorum ve başlıktaki durumdan dolayı korktum, yazmak istedim. Aşağıda koyduğum video sayesinde işlemci Boost'u kapattım ve sıcaklıkta çok güzel bir azalış oldu çok memnunum performanstan ancak oyuna girdiğimde laptopun içinden cızırtı sesi gelmeye başlıyor sanki bir şeyler çiziliyormuş gibi. Ama işlemci Boost'unu kapatmadan önce bu yoktu. Sebebi nedir? Nasıl düzeltilebilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Drive'a yükleyip linkini atabilirsin. Linki atmadan önce herkese açmayı unutma.

Kısa süre içerisinde hemen atıyorum.

Kısa süre içerisinde hemen atıyorum.

Sess.m4a umarım olmuştur. Bu sesi oynarken aldım ses farklı tarzda değişiyor ama buna benzer sesler genelde. Turbo Boost kapalı ve GeForce Experience'tan whisper mod açık eğer onu kapatırsam ses daha da artıyor. Ancak işlemci Boost'u açarsam ses neredeyse hiç yokmuş gibi. Bunu çözmemin yolu yok mu acaba? Bir de bu bir sorun mu ki onu da bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bariz coil whine bu. Elektrikle çalışan her cihazda olabilecek bir durum. Ses harici bir sıkıntı yaratmaz sıcaklıklar normalse dert etmene gerek yok.

Bariz coil whine bu. Elektrikle çalışan her cihazda olabilecek bir durum. Ses harici bir sıkıntı yaratmaz sıcaklıklar normalse dert etmene gerek yok.

Sıcaklıklar çok çok güzel çok memnunum zaten sıcaklık fazla geldiği için işlemci Turbo'yu kapattım ancak bu sefer de bu ses sorunu çıktı. Sıcaklıklar düştü ses çıktı. Bunu çözmenin ya da kesmenin bir yolu yok mu? Yani işlemci Boost açıkken neden ses gelmiyordu da kapatınca gelmeye başladı? Bir de az önce 3-4 tane daha oyunda denedim. Bu seslerde mi coil whine? Hepsi farklı farklı sesler ondan emin olamadım. Birde sadece oyuna girdiğimde oluyor diğer yani bir yük altına girdiğinde, diğer türlü sorun yok
G.m4a

Son düzenleme:
Sıcaklıklar çok çok güzel çok memnunum zaten sıcaklık fazla geldiği için işlemci Turbo'yu kapattım ancak bu sefer de bu ses sorunu çıktı. Sıcaklıklar düştü ses çıktı. Bunu çözmenin ya da kesmenin bir yolu yok mu? Yani işlemci Boost açıkken neden ses gelmiyordu da kapatınca gelmeye başladı? Bir de az önce 3-4 tane daha oyunda denedim. Bu seslerde mi coil whine? Hepsi farklı farklı sesler ondan emin olamadım.
G.m4a

Seslerin farklı olması normal. Çözmenin yolu bobinleri değiştirmek ama o da çok kolay bir iş değil. Sesi dert etmiyorsan sorun çıkarmaz. Önceden ses gelmemesinin nedeni bobinden geçen akımın o yükseklikte sorun çıkarmaması.

Geri
Yukarı