İşlemci üzerinden kopan direnç

ahmetcankooc

Hectopat
Lenovo G510 Intel i5-4200M kullanıyorum. Temizlik için fanı ve bakır bloğu çıkarırken işlemci üzerindeki dirençlerden 4 tanesi koptu ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İşlemci 2.5 GHz iken 3GHz'ye çıktı gözlemlediğim tek fark bu. Uzun süreli kullanımda ne gibi sorunlar ortaya çıkar?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    775,5 KB · Görüntüleme: 138
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    696,6 KB · Görüntüleme: 136
Sıcaklıklara olumsuz yansımadıysa sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum açıkçası, bir de boşta işlemci 3GHz'e çıkmaz büyük ihtimal. Gelen yüke bağlı ama sanmıyorum, daha çok 1GHz bandında takılacaktır.

Sıcaklıklara olumsuz yansımadıysa sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum açıkçası, bir de boşta işlemci 3GHz'e çıkmaz büyük ihtimal. Gelen yüke bağlı ama sanmıyorum, daha çok 1GHz bandında takılacaktır.

Sıcaklıkta sorun yok boşta 45 yük altında 65 70 derece oluyor. Edge ve Spotify açıkken 3GHz gösteriyor kullanım %35 civarı.

Sıcaklıkta sorun yok boşta 45 yük altında 65 70 derece oluyor. Edge ve Spotify açıkken 3GHz gösteriyor kullanım %35 civarı.

Görev Yöneticisi'nden bakıyorsan 3GHz olmaz boşta iken, daha çok 1-2GHz bandında gezer.

İşletim sistemi Windows 10 veya üstü mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı