İşlemci ve anakart önerisi

GrimJedi

Hectopat
Merhaba şu anki sistemimi size yazarak başlayayım.
Galax GTX 1060 6 GB ekran kartı.
Ryzen 5 1600 işlemci.
ASRock AB350M anakart.
2X 2400MHz 8 GB RAM.
Ben işlemcimi yükseltmek istiyorum aklımdaki Ryzen 5 5600 anakartım galiba 5600'ü desteklemiyor. Bana önerebileceğiniz anakart ve işlemci var mıdır? Ve 5600'ün 1060la darboğaz yapma şansı var mı?

Elinizdeki işlemci R5 1600 ile besliyor, işlemciyi daha güncel bir hale getirince doğal olarak herhangi bir sorun olmayacak. Anakart olarak aslında biraz sizin düşünce biçiminiz önemli, ilerleyen dönemlerde DDR5'e geçmek ister misiniz, işlemci tekrar günceller misiniz, yani bir çok şey var.

bütçem 1-1.5k arası arkadaşlar.

Elinizdeki işlemci R5 1600 ile besliyor, işlemciyi daha güncel bir hale getirince doğal olarak herhangi bir sorun olmayacak. Anakart olarak aslında biraz sizin düşünce biçiminiz önemli, ilerleyen dönemlerde DDR5'e geçmek ister misiniz, işlemci tekrar günceller misiniz, yani bir çok şey var.
ben uzun vadeyi düşünmüyor şuanlık işimi görmesi lazım 1 sene falan

bütçem 1-1.5k arası arkadaşlar.

ben uzun vadeyi düşünmüyor şuanlık işimi görmesi lazım 1 sene falan
Ben senin yerinde olsam o bütçe ile güncellemezdim, şuan zaten sistemin gayet uyumlu ortada bir darboğaz vesaire mevcut değil.

işlemci hali hazırda ryzen 5 5600 sipariş ettim zaten şuanki anakartım desteklemiyor en güncel biosla bile o yüzden bi anakarta ihtiyacım var.
O zaman başlıkta ve konu içeriğinde aklımdaki işlemci Ryzen 5 5600 demeniz biraz hatalı olmuş. Şuan o zaman size Ryzen 5 5600 destekleyen bir anakart gerekiyor. DDR4 soketli olacak, bence B550'ye o kadar fazla para vermenize gerek yok. Ortalamanın üstünde bir B450 işinizi daha iyi görecektir. Zaten B550 alsanızda DDR4 AM4 ile devam edeceksiniz, önümüzdeki yıllarda güncellemek isteseniz anakart yine değişmek zorunda kalacak.

Asus TUF Gaming B450M-Plus II Amd B450 DDR4 4400 MHz (OC) Am4 mAtx Anakart

Asus Prime B450M-A II AMD B450 4400 MHz (OC) Soket AM4 mATX Anakart

Geri
Yukarı