İşlemci ve ekran kartı çipi üzerindeki termal macun nasıl temizlenir?

Dostunatesi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum ekran kartı ve işlemcisi gereksiz yere boşta iken 40tan 70 çıkabiliyor. Termal macun değişimi için bilgisayarcıya verdiğimde MX bilmem ne 2019 Edition yazan bir macun kullanmış. Bir etkisi olmadı bende masraftan kaçmamak için grizzly denen bir marka macun alıp kendim sürmeyi deneyeceğim. Fakat sıkıntı, elimde bu çipleri üzerindeki macunu ve içini temizlemek için bu videolar da kullanılan alkölden yok. Kolonya kullanırsam temizlik için acaba çip e veya herhangi bir bileşen e zarar verme olasılığım var mıdır?

Öncelikle laptop ver marka modeline göre YOutube'da aratabilirsin termal macun değişimi şeklinde. Ben oradan bakarak söküp toplayarak 2 3 kere farklı laptop modellerinin termal macun değişimlerini gerçekleştirdim. Bir de güzel bir tornavida ekipmanın olmalı. Mümkünse eğer plastik penalardan da olması iyi olur bazı bağlantıları çıkarıp takarken. Bir de laptoplar statik elektriğe biraz daha duyarlı. Statik eldiven öneririm bunu yaparken. Macun olarak da iyi bir tercih olur termal grizzly. Alkol kullanmana gerek yok. En güzel silen şey bu cerrahi maskeler var ya koronada taktığımız. Onun kumaşı harika temizliyor termal macunu. Bir bileşene kolay kolay zarar verme imkanın yok çünkü hepsi ana karta lehimlidir.

Arkadaşlar laptopum ekran kartı ve işlemcisi gereksiz yere boşta iken 40tan 70 çıkabiliyor. Termal macun değişimi için bilgisayarcıya verdiğimde MX bilmem ne 2019 Edition yazan bir macun kullanmış. Bir etkisi olmadı bende masraftan kaçmamak için grizzly denen bir marka macun alıp kendim sürmeyi deneyeceğim. Fakat sıkıntı, elimde bu çipleri üzerindeki macunu ve içini temizlemek için bu videolar da kullanılan alkölden yok. Kolonya kullanırsam temizlik için acaba çip e veya herhangi bir bileşen e zarar verme olasılığım var mıdır?

Kulak çöpüne biraz kolonya damlatın hocam, sonra o kulak çöpü ile macunu temizleyin, bütün macun zaten kulak çöpüne geçmiş olacaktır.

Geri
Yukarı