İşlemci ve ekran kartı önerisi

Yok be öyle oyunları pek oynamıyorum lazım olmaz herhalde
Lazım olsa da bellek olarak toplam 8 GB desteği var anakartın.
Aynısı benim başıma geldi. Elimde Vestel AiO PC vardı. Özelliklerinde Max 8 GB bellek desteği yazıyordu. Laptoptan söktüm 2 adet 8 GB bellek. Taktım çalıştı. Demem o ki. Zamanında çıktığı seneye göre özellik yazıyorlar ve güncellemiyorlar. Çıktığı sene Max 4 GB bellek modülü varmış ve o modüller ile çalışmış. O şekil yazmışlar ama yenisi çıktığında güncelleme yapmamışlar. Sorun bu yani.

Peki q9650 işlemci önerdiniz ama 4 çekirdekli bu bı kişi bana dedi anakart en fazla 2 çekirdek çalıştırıyor 4 çekirdek çalıştırmaz dedi

Peki Q9650 işlemci önerdiniz ama 4 çekirdekli bu bir kişi bana dedi anakart en fazla 2 çekirdek çalıştırıyor 4 çekirdek çalıştırmaz dedi.

Xeon E5450 de 4 çekirdek fakat anakart çalıştırıyor. Kim dediyse sallamış sanırım.

Peki Q9650 işlemci önerdiniz ama 4 çekirdekli bu bir kişi bana dedi anakart en fazla 2 çekirdek çalıştırıyor 4 çekirdek çalıştırmaz dedi.

Anakartın G41 çip seti var. Yani son BIOS sürümü ile bütün 775 soket işlemcileri çalıştırır. Ben iş yerimde G31 ile Q8400 kullanıyorum server için. Server derken yanlış anlaşılmasın. Muhasebe programı onda kurulu ve diğer PC'ler ona gönderiyor bilgileri. Ufak çaplı server.
Peki q9650 işlemci önerdiniz ama 4 çekirdekli bu bı kişi bana dedi anakart en fazla 2 çekirdek çalıştırıyor 4 çekirdek çalıştırmaz dedi
Bu arada eğer inanmıyorsan anakartları takas edebiliriz :) Ama üzerinde yalnız 2 GB DDR2 bellek var benimkinin. '' Bunu dememdeki amaç emin olduğum için ''

Anakartın G41 çip seti var. Yani son BIOS sürümü ile bütün 775 soket işlemcileri çalıştırır. Ben iş yerimde G31 ile Q8400 kullanıyorum server için. Server derken yanlış anlaşılmasın. Muhasebe programı onda kurulu ve diğer PC'ler ona gönderiyor bilgileri. Ufak çaplı server.
Peki q9650 dan başka işlemci alabilirmiyim yada daha alt modellerini Xeon e5450 modlamak zor gibi benim için üşengeçim de biraz 🤗

Peki Q9650'dan başka işlemci alabilir miyim ya da daha alt modellerini Xeon E5450 modlamak zor gibi benim için üşengeçim de biraz 🤗

Modalama ile uğraşmak istemezsen Q9650, Q9550, Q9400, Q8400 gibi işlemcilere bakabilirsin. Bunlar modalama gerektirmez.
Modalama ile uğraşmak istemezsen Q9650, Q9550, Q9400, Q8400 gibi işlemcilere bakabilirsin. Bunlar modalama gerektirmez.

Modlama dediğimiz olay server işlemciler 775 soket değil. 771 soket yapısına sahip. Ancak ufak bir işlem ile bu işlemcileri 775 sokete uyumlu hale getirmek mümkün. Tabii 100/100 garantisi yok. Eğer sen bu işlerle uğraşmak istemezsen al 9650 işleciyi. Anakartta zaten OC yeri var. Yap %10 OC. Kullan 3.30 GHz olarak. Seni uzun süre idare eder. Güzel bir soğutucu alayım aynısını bende yapacağım Q8400 işlemci için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı