İşlemci ve ekran kartı sıcaklığı kaç olmalı?

hakanyagar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bugün oyun oynarken işlemcinin 70, ekran kartının da 65 dereceye geldiğini gördüm. Biraz endişelendim ve sormak istedim, bu sıcaklık değerleri normal mi? İşlemci ve ekran kartı kaç dereceden sonra sıkıntıya girer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Bugün oyun oynarken işlemcinin 70, ekran kartının da 65 dereceye geldiğini gördüm. Biraz endişelendim ve sormak istedim, bu sıcaklık değerleri normal mi? İşlemci ve ekran kartı kaç dereceden sonra sıkıntıya girer?
Gayet normal, hatta serin. 85 derece civarı ciddi risk oluşturur bence. Ekran kartı için belki 85 dereceler daha kabul edilebilir seviye olsa da işlemci için çok fazla. Kışın bu değerlerin çok daha azalır.

Ekran kartları için tipik olarak maksimum çalışma sıcaklığı ortalama 90-100°C arasında olur. Bu değerler, kartın tasarımına, soğutma sistemine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir.

Genellikle, işlemcilerin maksimum sıcaklık değerleri ortalama 70-90°C arasındadır. Ancak, bazı işlemci modelleri daha yüksek sıcaklıklara dayanabilirken, bazıları daha düşük sıcaklıklarda çalışması gerekir.

Bu çalışma değerleri genellikle ürün belgelerinde veya üreticinin web sitesinde bulunur.

Sıcaklıkları izlemek için donanım izleme araçları kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı