İşlemci ve Zalman Z3 Plus'a sıvı soğutma tavsiyesi

Gökberk Cura

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar şuan i5 6402P kullanıyorum, H110M Gaming anakart üzerinde. Ekran kartı da 1060 6GB ASUS Strix. GTA 5'te darboğaz yapıyor, işlemcim yetmiyor bu yüzden i7 7700K işlemciyi düşünüyordum fakat ısınma problemleri varmış. O işlemciyle Akasa Venom A2 soğutucuyu düşündüm. Zalman Z3 Plus kasaya o sıvı soğutma sığar mı diye sorayım dedim. Sizin işlemciyle birlikte sıvı soğutma önerinizi bekliyorum (tabii anakartıma uygun). Kasanın üstünde kendi fanları var. Sıvı soğutmanın radyatörünü ve fanlarını nereye koyarım bir danışayım dedim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Gökberk, İyi forumlar öncelikle..

Sorunun hakkında biraz araştırma yaptım ve forumda daha önce bu soğutucuyu Zalman Z3 Plus'a takmış birinin konusunu buldum, yorumlar da açıkca rahatça sığdığını ve kapağın kapandığını belirtmiş.

Şahsen ben de aynı kasayı kullanıyorum, Zalman Z3 Plus, geniş olduğu için rahatlıkla uyucaktır.

Ayrıca İşlemci ve Ekran kartı darboğazını araştırdım ve nerdeyse kullananların yarısı memnunken yarısında sorunlar ve uyumsuzluklar darboğaz vs. olduğunu tespit ettim.

Herhangi bir sorunun yada sorun olursa buyur yardımcı olmaktan zevk duyarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı