Zalman Z3 Plus Sıvı Soğutma Tavsiyesi

Rootzilla

Kilopat
Yer
Erzincan
Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde ekran kartı almak için açtığım konuyu sonunda açıklığa kavuşturduk R9 390 için kararımı verdim. Elime biraz daha para geçecek buna da SSD, RAM ve bir kaç parça daha almayı planlıyorum. Bunların içerisinde sıvı soğutma da mevcut. Kasam Zalman Z3 Plus bu kasaya uygun sıvı soğutma önerir misiniz ? Kasanın üst kısımındaki sıvı soğutma alanı 240mm sanırım. Bütçe olarak 400 lira var 450 liraya kadar da zorlayabilirim. İşlemci olarak da AMD FX8320 kullanıyorum. Overclock da düşünüyorum o yüzden sağlam birşey olması gerekli. Şimdiden herkese teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son düzenleme:
Su soğutmadan vazgeçip hava soğutma alıp SSD alsanız yada R9 390 yerine 390X alsanız daha mantıklı olmaz mı?
Ama illa su soğutma diyor isen arkadaşın önerdiği olabilir.

Kasanın üst kısmına sıvı soğutma takamazsın. Egzoz fana 120 MM'lik tek radyatörü olan sıvı soğutmalar takılabilir. Corsair H80i gibi.

Kasanın üst kısmına sıvı soğutma takamazsın. Egzoz fana 120 MM'lik tek radyatörü olan sıvı soğutmalar takılabilir. Corsair H80i gibi.

Kasanın üstüne radyatörü iç kısmından altına da fanları yerleştirmeyi düşünüyorum. Böylece hem egzoz fan görevi görür hem de radyatördeki sıvıyı soğutur diye düşündüm.

R9 390X de düşündüm ancak şuan Deepcool Gammax S40 kullanıyorum ama overclock için yetersiz geliyor. 3.5 ghz'den 4.0'a çekmemle 70 dereceye çıktığı oluyor işlemcinin. Bu yüzden değiştirmek istiyorum ama hava soğutma için öneriniz varsa onu da alabilirim.

Hyper 412 veya Hyper 212 EVO alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı