İşlemci veya anakarttan gelen ses

atre1d3s

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım sistemde böyle bir ses canımı sıktı. Sizce nedir bu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ses anakarttan gelmez genelde ekran kartından gelir, çok sorun edilecek bir şey değil ama bilgisayarınızın tüm bileşenlerini yazarmısınız?

Ekran kartından geliyor olabilir, Coil Wine diyorlar, genelde ekran kartı yükte çalışırken oluşur. Net bişey söyleyebilmemiz için sesin kaynağını doğrulamalısınız.

Coil Whine sesine benzettim ben. Bu ses ekran kartından geliyor, çözümü bulunmuyor, aşırı rahatsız edici derecedeyse servise gönderin. Ama yok rahatsız etmiyor derseniz kullanın bir zararı bulunmuyor.

Ekran kartından geldiğinden emin misiniz?Bugün sıvı soğutma taktım bilgisayardan ekran kartını demonte etmiştim kasaya bağlantısı yoktu.Montaj işleminden sonra bios dan kontrol etmek için bilgisayarı açtığım da birebir aynı sesi duyuyordum kasadan.

Bu ses anakarttan gelmez genelde ekran kartından gelir, çok sorun edilecek bir şey değil ama bilgisayarınızın tüm bileşenlerini yazarmısınız?
AMD Ryzen 5 3600 3.6
MSI B450 Tomahawk MAX
Corsar 16GB(2x8) Vengeance LPX Syah 3200mhz CL16
MSI GeForce GTX1660 Super Gamng X
Corsar 480GB Force Seres MP510
Asus 750W Rog Strix 80+ Gold

Yeni aldığım sistemde böyle bir ses canımı sıktı. Sizce nedir bu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kısa süreliğine 5 saniyeden daha uzun olmamak şartıyla CPU fanını durdurur musunuz? Ben yüke binmiş fan sesinden başka birşey duyamadım.

Ekran kartından geldiğinden emin misiniz?Bugün sıvı soğutma taktım bilgisayardan ekran kartını demonte etmiştim kasaya bağlantısı yoktu.Montaj işleminden sonra bios dan kontrol etmek için bilgisayarı açtığım da birebir aynı sesi duyuyordum kasadan.
ekran kartını çıkardığımda ses kaybolmuştu ama işlemciden geldiğini hissediyorum
Coil Whine sesine benzettim ben. Bu ses ekran kartından geliyor, çözümü bulunmuyor, aşırı rahatsız edici derecedeyse servise gönderin. Ama yok rahatsız etmiyor derseniz kullanın bir zararı bulunmuyor.
gürültüden kurtulmak için pc değiştirmiştim :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı