İşlemci yüke binince sıvı soğutmadan 'cızzz' sesi geliyor

rajbik0

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7700x / Gainward Phantom RTX 4080 / XPG Lancer RGB Black 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 / Kioxia Exceria G2 2TB NVMe / Gigabyte B650m DS3h
Meslek
İngilizce Öğretmeni
RAM
XPG Lancer RGB Black 2x16GB DDR5 6000MHz CL30
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria G2
Ekran kartı
Gainward Phantom RTX 4080
Anakart
Gigabyte B650M DS3h
İşlemci
Ryzen 7 7700X
Herkese iyi forumlar.

Başlıkta da belirttiğim gibi boşta çalışırken hiçbir ses vermeyen LT 720, işlemci yüke binince cızırdama sesi çıkarıyor. Pompadan mı yoksa sıvı dolaşımından mı olduğunu da anlayamadım ama bana daha çok pompadanmış gibi geliyor. Videosunu da linkten görebilirsiniz. Şimdiden herkese teşekkürler.

İşlemci yükteyken çıkan ses

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

Cızırtının sıvı soğutmadan geldiğinden emin misin? Bende aynı şekilde yük altında ekran kartından cızırtı geliyor. Araştırdığımda ise 40xx serisinde olan bir durum olduğu yazıyordu, adıda CW(Coil Whine) diye geçiyor. Karta bir zararının olmadığınıda belirtmişler.

Eğer sıvı soğutmadan geldiğinde eminsen o konuda bir fikrim yok.

Selam,

Cızırtının sıvı soğutmadan geldiğinden emin misin? Bende aynı şekilde yük altında ekran kartından cızırtı geliyor. Araştırdığımda ise 40xx serisinde olan bir durum olduğu yazıyordu, adıda cw(coil whine) diye geçiyor. Karta bir zararının olmadığınıda belirtmişler.

Eğer sıvı soğutmadan geldiğinde eminsen o konuda bir fikrim yok.

Sıvı soğutma tarafından geldiğine eminim, zira ekran kartını yüke bindirdiğimde fan sesi dışında hiçbir ses almıyorum. Videoda da AIDA64 CPU testi açıyorum. İşlemci yüke biner binmez cızırtı başlıyor.

Geri
Yukarı