İşlemcimi nasıl soğutabilirim?

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 4B
Dediğim gibi bilgisayar işlerinden hiç anlamam. Ha, öğrenmek isterim elbette. Ama şimdi değil :D. Yani sıcaklıklar zarar vermez değil mi işlemciye? Bilmediğim için soruyorum. Kusura bakmayın.

Kasanın ön tarafına 12cm lik içeriye üfleyecek şekilde, arkasına ise yine 12cm dışarıya üfleyecek şekilde yani egzos fan takmalısın.

VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - BC 120MM MAV Piyasadaki en sessiz ve en iyi hava akışı sağlayan fanlardan birisidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi bilgisayar işlerinden hiç anlamam. Ha, öğrenmek isterim elbette. Ama şimdi değil :D. Yani sıcaklıklar zarar vermez değil mi işlemciye? Bilmediğim için soruyorum. Kusura bakmayın.

İşlemciler tehlikeli derecede ısındıkları zaman, kendilerini otomatik olarak kapatırlar. Yani sıcaklıktan zarar görmezler.

ben bilgisayarımı ilk başlattığımda işlemcim(i5 9400f) yaklaşık 45-48 derece oluyor bu normalmi?valorant filan oynarken 50-55 dereceleride görüyor.bu rakam abartılıysa yeni cpu soğutucu alıcam
İşlemcim bilgisayarımı ilk açtığımda 45-48 derecede başlıyor normal mi?
Valorant falan oynarken 50-55 derece arasında değişiyor. Bu rakamlar abartılı mı?

Geri
Yukarı