İşlemcimin sıcaklığı normal mi?

HeartLess

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere bilgisayarım yük yokken bu sıcaklık derecelerini vermekte? Ne yapabilirim? TermalMacun yerine ne sürebilirim?

Kemal Güneşli

Megapat
En iyi cevaplar
16
Termal macun yenile. W8.1.1 yükle. Stok fan kullanıyorsan güzel bir soğutucu al.

Kokasi35

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İzmir
Bilgisayarınızı bir antivirüs programı ile güzelce taratın. Daha sonra termal macun alın. Ve eğer stok soğutucu kullanıyorsanız güzel bir soğutucu alın. Ve kasa tozlu ise içini güzelce temizleyin.

Stok fanın ne olduğunu bilmiyorum.
İşlemci ile gelen değeri ve RPm hızı düşük olan fandır. Yani pek fazla güzel soğutmaz. Sıcaklık bu yüzden artar.

KS
H

HeartLess

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarınızı bir antivirüs programı ile güzelce taratın. Daha sonra termal macun alın. Ve eğer stok soğutucu kullanıyorsanız güzel bir soğutucu alın. Ve kasa tozlu ise içini güzelce temizleyin.

İşlemci ile gelen değeri ve RPm hızı düşük olan fandır. Yani pek fazla güzel soğutmaz. Sıcaklık bu yüzden artar.

Bilemedim şimdi. Laptop kullanıyorum. Antivirüs le bi taratayım. Termal macunu nerede bulabilirim? Bilgisayarcılarda satılıyor mu? Kıbrıstayım.

Kokasi35

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İzmir
Pardon laptop kısmını okumadım. Ben normal masaüstü olarak anladım. Kusura bakmayın. Bilgisayarcılarda satılır. Eğer masaüstü olsaydı fan değiştirebilirdiniz. Biz masaüstü olarak anladık kusura bakmayın. O yüzden stok fan kullanma dedik. Bilgisayarınız laptopmuş. O yüzden hiç birşey yapmayın. Sadece bilgisayarınızı taratın ve Windows 8.1.1 kurun. Performans artacak ve ısı değerleri düşecektir. Emin olabilirsiniz. @HeartLess

KS
H

HeartLess

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Pardon laptop kısmını okumadım. Ben normal masaüstü olarak anladım. Kusura bakmayın. Bilgisayarcılarda satılır. Eğer masaüstü olsaydı fan değiştirebilirdiniz. Biz masaüstü olarak anladık kusura bakmayın. O yüzden stok fan kullanma dedik. Bilgisayarınız laptopmuş. O yüzden hiç birşey yapmayın. Sadece bilgisayarınızı taratın ve Windows 8.1.1 kurun. Performans artacak ve ısı değerleri düşecektir. Emin olabilirsiniz. @HeartLess

Termal macun kullanmamı öneriyor musunuz? 4 Yıldır hiç sürmedim. Bit defender indiriyorum iyi bir program mı?

Kokasi35

Kilopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İzmir
CCleaner kullanabilirsiniz. Daha detaylı tarama yapacaktır. Laptop ise termal macun yenilemeyiniz. Eğer termal macun yenilidikten sonra geri toplamayı becerebilecek iseniz yapmanızı öneririm.

KS
H

HeartLess

Hectopat
En iyi cevaplar
0
CCleaner kullanabilirsiniz. Daha detaylı tarama yapacaktır. Laptop ise termal macun yenilemeyiniz. Eğer termal macun yenilidikten sonra geri toplamayı becerebilecek iseniz yapmanızı öneririm.

CCleaner kullanıyorum. Laptop ama hiç yapmadım. Bir kaç yerde araştırdım. Hep termal macun söylendi sıcaklığa sebep olan. Bakalım virüs programını ve ccleaner i tekrar tarayayım. Olmazsa termal macun ile deneyeceğim.

Mert38

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Kıbrıstaki bir bilgisayarcıya götür. Laptobu iyice temizlesin, fanını yağlasın ve contact spreyden fana sıksın. Sonra işlemci ve ekran kartının termal macununu değiştirsin. Son olarak her şeyi silip Windows 8.1.1 yüklesin. Bunu sen yaparsan daha ucuza patlar. Fakat yapamazsan Türkiyede 30 Tlye hallediyor bakkalar bu dediklerimi.

Yukarı