İşlemcinin Boşta 45 Derece Olması

isabela

Kilopat
Adsız.png

Bursa'da yaşıyorum. Oda sıcaklığım anca 30 derecedir. Sizce bu değerler normal mi?

İşlemcin fazla ısınıyorsa
1-Termal macunu fazla veya az sürmüşsünüzdür. Haşlanmış yumurtanın kabuğunun altındaki ince zar kadar ince sürmelisiniz.
2- Termal macununuz kurumuş olabilir. 1. maddeyi uygulayarak değiştirmelisiniz.
3-Termal macun kalitesizdir veya ısı iletkenliği düşüktür.
4-Stok soğutucu (veya ne kullanıyorsanız) yerine tam oturmamıştım. Kontrol ediniz.
5-Kasanızda yeterli hava akışı yoktur. Kasada en az 1 adet içeriye 1 adette arkadan dışarıya olmak üzere toplam 2 tane fan olmalı.
6-Kasanız kapalı dolap , 2 masa arası gibi sıkışık bir yerde ise ısınır. Kasayı ferah bir noktaya alın ve önce kompresör ile sonra da fırça ile her yerini nazikçe temizleyin.

Ben bu dediklerimi yaparak fabrikasyon olarak ısınma sorunu olan 6. nesil İ7 işlemcimi 80-85 derecelerden 60-70 derece arası (çok zorlayan oyunlarda 70 civarı , normal oyunlarda 60 civarı) sıcaklık değerleri aldım. Bunları denemen sonucunda sonuç hala aynı ise bir bilgisayarcıya gitmekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı