İşlemcinin değiştiği nasıl anlaşılır?

Eğer çok eski bir sistemse eski bir kasadan çıkardığı işlemciyi takmış olabilir. Ya da format atıp direkt 400 TL kilitlemişte olabilir.

Babamın eski bir masaüstü bilgisayarı var. Eski belgelerine bakmak, maillerine bakmak, internette haber okumak için filan kullanıyor.
Geçen gün bir anda bozuldu, bilgisayarcıya götürdü, bilgisayarcı işlemci değiştirdim deyip 400 TL para almış. Ben bilgisayarda sistem özelliğine baktığımda işlemci hala aynı, dosyalar falan aynı. Değişip değişmediğini nasıl anlarım? Bilgisayarcılara pek güvenmiyorum.
Sokak arası yada cadde üstü esnaf bilgisayarcıya sadece DVD almak için gidilir. Onunda devri bitti yani hiç gidilmez. :) O işlemciyi 10 liraya bile almamış bodrumda bulmuştur.

Hocam Pentium D işlemci 50 TL!

26 yaşındayım, 10 yılını saymasak geriye kaldı 16 bilgisayarlı yıl. Hayatımda hiç bozulan işlemci görmedim.
Bozulan değil ama bozuk olabiliyor bazen. Hoş bozulan da oluyor ama OC vs lazım. Ya da bizim gibi delid :D

Hocam Pentium D işlemci 50 TL!

Bozulan değil ama bozuk olabiliyor bazen. Hoş bozulan da oluyor ama OC vs lazım. Ya da bizim gibi delid :D
2. el Ram ve İşlemci alınca en ucuzu ve kirlisini alıyorum soru sormuyorum bunca zamandır hiç faka basmadım hiçbirisi de bozulmadı hocam. Dediğiniz gibi OC vs lazım, ortada böyle bir şey olma ihtimali milyonda bir. Bilgisayarcı her halükarda tokatlamış oluyor. :D

Pentium D sistemde 400 TL masraf çıkması im-kan-sız. Maalesef kazıklamış sizi.

Niye bu ülke böyle ya? Bana kalsa şu herifin doğrudan hapse atılması lazım.

Burada eksik yönlendirme de olabilir karşı tarafı da dinlemek gerekiyor. Bilgisayar sektörü ile insanlar arasında güven bağı sorunu maalesef var.

Yeni konular

Geri
Yukarı