Dell G3 15 3590 işlemcinin 100 derece olması

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B
W

WD40

Ziyaretçi
Bugün CS:GO oynarken aşırı ısınma farkedıp kontrol ettiğimde ciddi bir şekilde aralıksız 100 derecede çalışıyor işlemci.

Cihaz: Dell G3 15 3590 | i5-9300H ve 1050 ekran kartı var.

Alienware ve CoreTemp Ekran Görüntülerini ekledim. Termal macununu değiştirmeyi düşünüyorum ancak Dell firması HP ve Monster gibi izin veriyor mu acaba?

CoreTemp-Scr.png
Ekran Alıntısı.PNG

Edit: 2. Görselde sağ tarafta bulunan kısım gpu yu temsil ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bende de oldu, MSI marka bir Laptop'a sahibim ve işlemcim artık oyunlarda hep 94-97 arası gidiyor, termal macun için servise yollayacaktım fakat malumunuz bu durumlar sebebiyle servisin kapalı olduğunu öğrendim :(

Laptoplarda voltaj ayarlari kapalı olur diye biliyorum. GPU'nun frekanslarını biraz düşürüp sıcaklığa tekrar bakın. Msi Afterburner kullanabilirsiniz.

Laptoplarda voltaj ayarlari kapalı olur diye biliyorum. GPU'nun frekanslarını biraz düşürüp sıcaklığa tekrar bakın. Msi Afterburner kullanabilirsiniz.
Sorun gpu da değil cpu'daydı. Bios sürümümden dolayı voltaj ayarları kilitliymiş. Bios sürümümü düşürüp voltaj ayarı yaptım. Cinebench testlerinde ortalama 90 derecelerde geziyor. Sorun Çözüldü Konu Kilitlenebilir.

Sorun gpu da değil cpu'daydı. Bios sürümümden dolayı voltaj ayarları kilitliymiş. Bios sürümümü düşürüp voltaj ayarı yaptım. Cinebench testlerinde ortalama 90 derecelerde geziyor. Sorun Çözüldü Konu Kilitlenebilir.
Nasıl çözdüğünü paylaşır mısın aynı cihaz bende var ve işlemci şu an boşta 80-84 derece arasında.

Geri
Yukarı