İşlemcinin PSU üzerindeki etkisi

Player Q

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar en sin pc yi kapattim yarim saat sonra acmaya kalktihimda power isigi yanip sonuyor ve pc acilmiyordu. Daha sonra kasayi actigimda power dan cit cit 1.5 sn arayla bir ses geliyor ve fanlara guc kesip kesip tekrar veriyordu. Baska bir power la denedim fakat ayni sorunu ayni sekilde tekrar yasadim. Sonrasinda aklima islemci geldi ve islemciyi sokup calistirdigimda her iki power da eskisi gibi saglikli bir sekilde calismaya devam etti. İslemciyi takinca eskisi gibi cit cit nette bu sorunu yasayan cok kisi gordum. Net cevap alan olmamis. Sizinle paylasdigim bu bilgilere bakarak sorun kesinlikle islemcide diyebilyor muyuz? Yada farki tespit onerileriniz basina boyle birsey gelen oldu mu ? Yardimlariniz ve dusunceleriniz icin simdiden tesekkurler saygilarimla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminin tüm parçalarını ayrıntılı bir şekilde yazarsan daha fazla yardımcı olabiliriz.

Asus p5 anakart
Geforce 8600 gt ekran karti
230 v power sup
İntel dualcore islemci
4gm high level ram
Samsung 160 gb 7200 rpm 8m hardisc

1422907918552_1_1.jpg

Tahminimce power sisteme yetersiz gelmeye başlamış. Overclock yaptıysan bunun da bir etkisi olabilir. Ekran kartını çıkartıp onboard şekilde çalıştırmayı dene. Sorunsuz çalırsa sıkıntının power dan olduğunu anlarız.

Resul bey ben farkli bir powerlada denedim ayni ses ondanda geliyordu ramleri soktum ve anakart uyari verdi anakartda problem oldugunu dusunmuyorum farkli ram ler taktim ve powerdan gelen ses duzeldi fakat bu seferde pc normal bir sekilde acilirken anakartan gelen bip sesi gelmiyor ve tam o sesin gelmesi gereken yerde hdd den tık sesi geliyor bir sefer ve ne goruntu var nede baska birsey sorun hdd demi sizce bu arada ilginiz ve yorumlariniz icin tesekkur ederim kafanizi agrittim saygilar.

Ne demek yardımcı olabilseydim daha mutlu olurdum ama bizim burdan çözebileceğimiz bir probleme benzemiyor. Bir teknik servise götürmekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı