İşlemcinin sıcak çalışması zarar verir mi?

Gayet normal çok iyi değerler hocam birşey yapmanıza gerek yok.
Nesi normal hocam işlemcisi %100 kullanımda. i5 12400f ile bu değerler olamaz, i3 10100f gibi dandik işlemciyle bile bende %100 olmuyor.

İşlemci kullanımı birşeyi değiştirmez benim bildiğim önemli olan sıcaklığın artmaması ve drop vs yaratmaması, yanlışsam bilgilendirin lütfen.
Değiştirir, %100 işlemci kullanımı normal değildir ekran kartına yük binmediği takdirde işlemci fırlar daha az FPS almasına yol açar. i5 12400f'den bahsediyoruz sıradan giriş seviyesi bir işlemciden değil.

İşlemci kullanımı birşeyi değiştirmez benim bildiğim önemli olan sıcaklığın artmaması ve drop vs yaratmaması, yanlışsam bilgilendirin lütfen.
Hocam işlemcisi ekran kartını besleyebilecek güçte yani darboğaz yok. %100 kullanması bu ikiliye anormal geldi sabit diyor bir de. Arkadaşın attığı ekran görüntüsünde 10100f bile %67 kullanıyor.

@Berk Chelik Anormal olan bir diğer durum ise stok fan ile %100 de 68 derece olması gayet iyi bir değer.

Hocam işlemcisi ekran kartını besleyebilecek güçte yani darboğaz yok. %100 kullanması bu ikiliye anormal geldi sabit diyor bir de. Arkadaşın attığı ekran görüntüsünde 10100f bile %67 kullanıyor.
Sanırsam anlık bir ss aldığımız veriyi değil de şöyle 10 15 dk oynayıp sonrasında alacağı değerlere baksak daha mantıklı olur.

Oyun ayarlarım 1080p, NVIDIA DLAA aktif, kare oluşturma kapalı, grafik ayarları tamamen ekstrem. Bu ayarları denemesini öneriyorum.

Sanırsam anlık bir ss aldığımız veriyi değil de şöyle 10 15 dk oynayıp sonrasında alacağı değerlere baksak daha mantıklı olur.
Alakası yok %100 olmasının savunulur bir yanı yok. Yanlış biliyorsam düzeltin dedin anlattım ben de hala neyi savunuyorsun?

Sanırsam anlık bir SS aldığımız veriyi değil de şöyle 10 15 dk oynayıp sonrasında alacağı değerlere baksak daha mantıklı olur.

5-10 dk oynayıp atmıştım hep böyle genelde %100 olan şey menüde falan düşüyor arada oyun oynarken hiç altına düşmüyor FPS oyundaki mekana olaylara göre en aşağı 60 gördüm bir de iki üç kez oyunun çökmesi sorunu yaşamıştım.

Arkadaşlar tekrarlıyorum 2015 yılından kalma bir işlemci kullanılmıyor. İşlemci bazlı oyunlarda bile %80 in üzerine çıkamaz bu işlemci. Oyun ayarları yanlış ya da işlemcide sıkıntı var.

5-10 dk oynayıp atmıştım hep böyle genelde %100 olan şey menüde falan düşüyor arada oyun oynarken hiç altına düşmüyor FPS oyundaki mekana olaylara göre en aşağı 60 gördüm bir de iki üç kez oyunun çökmesi sorunu yaşamıştım.
Bahsettiğim ayarları uygulayın.

Alakası yok %100 olmasının savunulur bir yanı yok. Yanlış biliyorsam düzeltin dedin anlattım ben de hala neyi savunuyorsun?
Savunmak değil oyun ilk başlangıçta açılırken %100 kullanıyor yani benim bilgisayarımda da böyle sonradan oyun açıldıktan sonra bu oran düşüyor. Örnek Bf 2024'de bir oyuna gireceğimde ilk map yüklenene kadar falan kullanım %100 sonradan düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Forza Horizon 5 bu sistemde işlemciyi %30 kullanıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı