İşlemcinin sürekli yüksek derecede çalışması sorun olur mu?

marfix

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben FIFA 23 oyunu aldım ve son 1 haftadır yoğun bir şekilde oynuyorum günde en az 10 saat. Bu oyunda çok büyük bir optimizasyon sıkıntısı var menulerde kasma sorunları vardı bir nebze hafiflettiler fakat oyun hala işlemciye feci bir şekilde yük bindiriyor ve bütün gün işlemcim 90 derecede çalışıyor bu zararlı mıdır?

Screenshot_4.png

Fanlar otomatik uçak motoru gibi ses çıkarıyor zaten ona rağmen 90 derecede anca tutuyor sistem. Bu oyun gerçekten çok kötü durumda.

stabilitytest.png

Bu da PC boştayken stress testim.

@marfix Sıvı soğutmanın radyatörü el değmeyecek kadar sıcak mı peki? Ilık veya soğuk ise devir daim yoktur suyun ve hortumun ısıyı ilettiği kadardır ve fanlar soğutuyordur da ondan soğuk olur radyatör.

@marfix sıvı soğutmanın radyatörü el değmeyecek kadar sıcak mı peki? Ilık veya soğuk ise devir daim yoktur suyun ve hortumun ısıyı ilettiği kadardır ve fanlar soğutuyordur da ondan soğuk olur radyatör.

Pompanın hortumunu elimle tuttum içinden su geçiyormuş gibi hissiyat verdi. CPU üzerine gelen pompa başlığına elimi değdirdim normal oda sıcaklığı gibiydi bir sıcaklık yok pompada. Radyatöre dokunamıyorum tavana monteli çünkü.

Ben bu sistemle RDR2 ultrada oynadım 75 dereceyi geçmedi. Bu FIFA 23 de ne varda böyle CPU'yu ısındırıyor?

Geri
Yukarı