İşlemcinin tek çekirdeği ısınıyor

genemi0

Zeptopat
Daha fazla  
Anakart
Msi b450m pro m2-v2
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba.
Konu başlığınından durumu tam olarak anlamayabilirsiniz. İnternette kullanım videolarını gördüğüm Speccy programında başkalarının "Core 0, Core 1, Core 2..." sıcaklık değerlerinin hepsi gözüküyor. Fakat bende sadece Core 0'ın sıcaklık değeri gözüküyor. Bu ısı değerlerinin olmaması diğer çekirdeklerin çalışmadığını mı gösterir? Eğer öyleyse çözüm önerilerinizi yazar mısınız? Zaten işlemcimin yük altındayken çok fazla ısınmasından şikayetçiydim. Sizce çok ısınması bundan mı kaynaklıdır? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    186,7 KB · Görüntüleme: 338
Tj max 66 mı? Bence core temp de hatalı gösteriyor.
Ryzen 5 2600'ün kritik sıcaklık değeri olarak AMD 95 derece olarak yayınlamış sitesinde.

Screenshot_1.jpg

Speecy'ninki doğru olabilir belki. Boşta 56 derece çok yüksek bir sıcaklık değil. Bende Ryzen 5 2600 kullanıyorum şu anda boşta 43 derece bendeki.

Eğer çok uzun süre toz almadıysan şöyle işlemci fanının üzerindeki tozları kaldır. İşe yarıyor, ben bazen öyle yapıyorum.

Speecy'i de kurdum. Bendekini bu şekilde gösteriyor.

Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:
Merhaba.
Konu başlığınından durumu tam olarak anlamayabilirsiniz. İnternette kullanım videolarını gördüğüm Speccy programında başkalarının "Core 0, Core 1, Core 2..." sıcaklık değerlerinin hepsi gözüküyor. Fakat bende sadece Core 0'ın sıcaklık değeri gözüküyor. Bu ısı değerlerinin olmaması diğer çekirdeklerin çalışmadığını mı gösterir? Eğer öyleyse çözüm önerilerinizi yazar mısınız? Zaten işlemcimin yük altındayken çok fazla ısınmasından şikayetçiydim. Sizce çok ısınması bundan mı kaynaklıdır? Teşekkürler.
Sistem ayarlarından çekirdeği fulledin mi ben yaptım mesela doğru hatırlıyorsam minimumdaydı fulledim onu diğer seçenekler de açıldı. Fullemek dediğim mesela benim i5 12400 F işlemci var 12 çekirdek ben o minimumdayken bi ayarını 12 çekirdek yaptım. Bununla ilgili videoları pc hızlandırma gibi vidlerde bulabilirsin

Geri
Yukarı