Işlemcinin yandığı nasıl anlaşılır?

beratbsl

Hectopat
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde bilgisayar bir anda kapandı ve bir daha çalışmadı, kendim kasaya bakarken anakartın işlemci ayaklarının yamuk olduğunu fark ettim ve bilgisayarcıya verdim. Bilgisayarcı anakartın gittiğini söyledi ve işlemcinin de gidip gitmediğini bilmiyorum, denenecek bir yer yoktu çünkü yeni bir anakart aldım ve bilgisayarcı işlemcinin gittiğini söyledi.

Şimdi söyle bir sorum var, bu ikisi hariç zarar görmüş başka parça olabilir mi? Ayaklar yamuk olduğu için kısa devre yapıyor ve ikisi de yanıyor, başka parçaya etkisi var mı yok mu bilmiyorum. Bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Mahalle bilgisayarcısı sizi kandırmış izlenimi aldım.
Ya anakart bozuk değilse işlemci bozuk olduğu için çalışmıyorsa?

Kaliteli bilgisayarcıya götürün bilgisayarı. Parçaları değiştirerek hangi parçaların sorunlu olduğunu anlamak lazım. Başka yolu yok o işin.

Mahalle bilgisayarcısı sizi kandırmış izlenimi aldım.
Ya anakart bozuk değilse işlemci bozuk olduğu için çalışmıyorsa?

Kaliteli bilgisayarcıya götürün bilgisayarı. Parçaları değiştirerek hangi parçaların sorunlu olduğunu anlamak lazım. Başka yolu yok o anak.

Şu ayaklar yamulmuş dediğin hangi ayaklar? İşlemcinin altındaki sarı ayaklar mı?

Anakarta işlemcinin oturduğu yer yamulmuş birkaç kırıkta vardı sanki.

Bilgiyarciya HDD bozuk diye versen anakart yandi der zaten, senin gordugun onemli. Anakart gitti ne demek? Nereye gitmis? Sorunu ne, niye gitmis? Islemci pinleri mi zarar gormus? Islemci cok yuksek sicakliga erisince sistem kendini kapatir zaten. Nasil yanmis islemci.

Hocam eksik yazmış olabilirim bazı şeyleri kusura bakmayın bilgisayarı alalı 1 ay falan oldu bu olay olunca ben bir daha çalıştırdım ve açılmadı PC sonra anakartın işlemci ayaklarının yamuk olduğunu gördüm ve ona rağmen ben takıp çalıştırdım ayaklar yamuk olduğu için birbirine deyip kısa devre yapıyor yani oradan anakartla işlemci zarar görüyor benim sorduğum başka bir parça da zarar görmüş olabilir mi?

İşlemci yanmazki? Sen hayatında hiç bozulmuş bir işlemci gördün mü? Maksimum PIN'i yamulur onu da cımbızla falan düzeltirsin zaten.

O pinler yamulmasına rağmen çalıştırırsan kısa devre yapıp yanmaz mı hocam.

Son düzenleme:
Anakarta işlemcinin oturduğu yer yamulmuş birkaç kırıkta vardı sanki.

Hocam eksik yazmış olabilirim bazı şeyleri kusura bakmayın bilgisayarı alalı 1 ay falan oldu bu olay olunca ben bir daha çalıştırdım ve açılmadı PC sonra anakartın işlemci ayaklarının yamuk olduğunu gördüm ve ona rağmen ben takıp çalıştırdım ayaklar yamuk olduğu için birbirine deyip kısa devre yapıyor yani oradan anakartla işlemci zarar görüyor benim sorduğum başka bir parça da zarar görmüş olabilir mi?

O pinler yamulmasına rağmen çalıştırırsan kısa devre yapıp yanmaz mı hocam.
Sen yamuk gormene ragmen monte etmeden tekrar calistirdin, sonra goruntu alamadin, islemcide sorun oldugunu anlayip pinleri kontrol etmedin mi ? Yamuk mu degil mi diye

Yeni konular

Geri
Yukarı