İşlemcinin yüksek hızda çalışması zararlı mı?

qwqwq2000

Hectopat
Temel hiz 2.59 olsa bile hep 4 GHz'lere cikiyor bu normal mi? Normalse zararli mi?

1618416888660.png

Eğer voltaj ayarlarıyla oynamadıysanız, sıcaklıklar normalse belirli programları açarken ya da işlem yapılmazken işletim sistemi çalıştığı için frekansın değişmesi normal.

Turbo Boost'tan kaynaklı eğer dersen kapatayım gelişmiş güç yönetimine gir işlemci güç yönetimini 99 yap kapanır ama önermem kesinlikle. FPS büyük ölçüde düşer.

Kapatmak istiyorum ben de cunku oynadigim bir oyunda durduk yere 0.78 GHz'ye dusuyor isinmaktan.

Bilgisayarının daha hızlı çalışması neden zararlı olsun 😂

Omru azalabilir diye korktum.

Eğer voltaj ayarlarıyla oynamadıysanız, sıcaklıklar normalse belirli programları açarken ya da işlem yapılmazken işletim sistemi çalıştığı için frekansın değişmesi normal.

Hayir oynamadim.

Turbo Boost'tan kaynaklı eğer dersen kapatayım gelişmiş güç yönetimine gir işlemci güç yönetimini 99 yap kapanır ama önermem kesinlikle. FPS büyük ölçüde düşer.

Ayrica 0.78 GHz'ye dusunce FPS'm daha dusuk oluyor.

Laptop un altındaki ve yanındaki hava deliklerini süpürge ile çektir içindeki tozu alır düzelir o zaman.

Temizlikte çeken cihazlar değil üfleyen cihazlar kullanılır. Aksi takdirde fanlar bozulabilir.

Geri
Yukarı