Çözüldü İşlemcisiz kasa fanı çalıştırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YagizRLL

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim sonradan gelecek sistemi taktım. PSU'yu aktif ettim anakart ışıkları yanıyor lakin kasanın fanlarından hiçbir ışık çıkmıyor. Girişler böyle.

Dosya Ekleri

• IMG-20240521-WA0018.jpeg
    IMG-20240521-WA0018.jpeg
    218,4 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20240521-WA0022.jpeg
    IMG-20240521-WA0022.jpeg
    64,3 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-20240521-WA0027.jpeg
    IMG-20240521-WA0027.jpeg
    74,2 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm
İşlemcisiz sistem start almaz, PSU'yu sistemden ayırıp, 24 pinden tetiklemeniz gerekir.
Hocam bence bu kadar korkak davranmayın. Alın elinize bir ataş vs. iletken bir şey. Belirtilen iki pine sokun. Çok korkulacak bir olayı yok zaten bayağı basit bir iş.

Hocam boş verin 2 3 gün sonra belli olur.

Çalışır çalışmazsa yaz buraya çalıştıralım.

Hocam sorunsuz çalıştı ama reset tuşunu nasıl takacağım? Resetten kontrollü ama ben F panele taktığım için reset atıyor. Önceki kasamda buna benzerdi fakat SATA güç kablosu ile güç gidiyordu fanlara. Reset tuşundan değişiyordu renkler.

Son düzenleme:

Hocam sorunsuz çalıştı ama reset tuşunu nasıl takacağım? Resetten kontrollü ama ben F panele taktığım için reset atıyor. Önceki kasamda buna benzerdi fakat SATA güç kablosu ile güç gidiyordu fanlara. Reset tuşundan değişiyordu renkler.
Açma kapama tuşuna basılı tutun.

Siz reset kablosunu kontrolcüye takacaksınız, varsa bağlantısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı