İşlemcisiz PC çalışır mı?

Sen ekran kartsız görüntü gelmez diyorsun. Sana da ekran kartına gerek yok GPU yeterli deniliyor. Ekran kartı ile GPU aynı şey değil, ekran kartı PCB üstünde grafik birimi barındırır, bazı işlemciler de kendi içinde grafik birimi barındırır.

Birincisi GPU ekran kartı demektir :D ikincisi görüntü almasının 3 yolu var. Ya ekran kartı olacak, ya APU destekli bir işlemcisi olacak, ya da anakart üstüne gömülü bir ekran kartı olacak. Ekran kartı ile ilgili bilgi vermemiş büyük ihtimal vardır diye düşünüyorum, işlemcisi zaten yok asıl sorusu oydu. Ve anakartın üstünde de gömülü bir ekran kartı olduğunu düşünmüyorum resime bakarsak :) yani görüntü alması bu 3 etkene bağlı. Ben ekran kartsız görüntü gelmez derken genel bilgi verdim. Yani asla görüntü alamazsın demek değildi bu. Şu an açıkladğım gibi detaya girmedim sadece ek bilgi vermek istedim işlemci sorusunun yanında :) alın size detaylı cevap ;)

Vay be, Intel'in de APU olduğunu yeni öğrendik... Sana burada ben de, moderatör de doğrusunu anlatıyoruz sen hâlâ yanlışında ısrar ediyorsun.

Şu an konuşmak için konuşuyorsunuz. Genel olarak ekran kartı yoksa görüntü gelmez dedim. Sonra birisi çıktı eğer işlemcisi APU ise gelir dedi, sonra dedim ki ama işlemcisi yokmuş dedim. Sonra biri çıktı anakartında vardır dedi, bende yok dedim. Sonra sen çıkıyorsun GPU ekran kartı değildir diyorsun :D Yani konuyla alakasız uzuyor olay. Benim saydığım 3 etken dışında görüntü gelmez yani bu kadar basit. GPU'ya ekran kartı dese ne olur demese ne olur milletimizin %95'i CPU işlemci GPU ekran kartı olarak benimsemiş zaten daha fazla uzatmaya da gerek yok iyi günler.

Geri
Yukarı