İşlemciye 1-2 saatlik stres testi yapmak sorun oluşturur mu?

• Konuyu başlatan efew0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 240

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Dün buraya konu açtım pek gören olmadı herhalde, ardından Microsoft'un topluluk sayfasına da sormak istedim. Kişi benden DMP dosyaları ile evtx dosyalarını istedi attım. Fakat sorun hakında bir şey bulamadı ama, sorunun RAM'lerden kaynaklanabileceğini söyledi. Bu sebeple RAM ve CPU test yapmamı istedi. RAM testine tamamım ama CPU testi hiç yapmadım. En az 1 veya 2 saat boyunca Prime95 uygulaması ile CPU strest testi yapmamı ve sonuçları paylaşmamı istedi. Peki bu stres testi laptopa herhangi bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dereceler kabul edilebilir seviyenin üstünde olmadıkça bir sıkıntı çıkmayacaktır.

1,2 saat bence gereksiz diye düşünüyorum. Maksimum 1 saat yeterli. Genelde ben 30 ila 45 dakika arasında tutuyorum. Sıcaklık değerleri konuşuyor burada. İşlemcinizin maksimum sıcaklık değerlerini geçmeyecek şekilde yaparsanız bir sorun teşkil etmez.

Dereceler kabul edilebilir seviyenin üstünde olmadıkça bir sıkıntı çıkmayacaktır.
1,2 saat bence gereksiz diye düşünüyorum. Maksimum 1 saat yeterli. Genelde ben 30 ila 45 dakika arasında tutuyorum. Sıcaklık değerleri konuşuyor burada. İşlemcinizin maksimum sıcaklık değerlerini geçmeyecek şekilde yaparsanız bir sorun teşkil etmez.
Hocam peki, RAM testi yapmak icin HP'nin UEFI donanım twsti uygulamasına giriş yapıcam. Girmişken UEFI donanım testi uygulamasında stres testi yapsam bir sorun olur mu? Yani HP'nin içine entegre UEFI donanım test aracı ile Strest testi yapsam sorun olur mu?

Hocam peki, RAM testi yapmak icin HP'nin UEFI donanım twsti uygulamasına giriş yapıcam. Girmişken UEFI donanım testi uygulamasında stres testi yapsam bir sorun olur mu? Yani HP'nin içine entegre UEFI donanım test aracı ile Strest testi yapsam sorun olur mu?
Bir fark olacağını düşünmüyorum. Sonuçta diğer stress testleri ile HP'nin kendi uygulamasında bulunan stress testinin amaçları aynı, tam güçte çalıştırarak sıcaklığı ölçüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı