R5 5600 1 kırık pin ileride sorun oluşturur mu?

Kibar056

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. R5 5600 işlemcinin 1 adet pinini kırdım yanlışlıkla. Bu pin vss PIN'i. İşlemciyi sisteme taktım ve sorunsuz çalışıyor. 2 3 defa Cinebench R23 ile test ettim herhangi bir mavi ekran veya başka sorun olmadı. Voltaj düşürme işlemide yaptım GHz sabitleyip yine sorun olmadı. 2 3 saat oyun oynadım donma takılma yok. İleride bir sorun oluşturur mu veya işlemcinin ömrü kısalmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sorun yok ama yaptırmadan kullanmak bozar mı onu merak ediyorum. Yaptırmam gerekir mi sizce? Ya da hiç elletmemek daha mı iyi olur? Muhtemelen garantisi de yandı kullanıcı hatası diye orasıda yapmaz veya tamir etmez değil mi?

Kırdığınız pin vss pini ve bir topraklama pini. Bu yüzden size tahminimce daha fazla pin kırmadığınız sürece sıkıntı çıkartmaz:) Garanti konusunda ise bir fikrim yok.

Anladım hocam zaten tamir ettirmeye çalışsamda Ankara da tamir eden var mı bilmiyorum umarım sorun çıkarmaz cevaplar için teşekkürler.

Son bir sorum var bu halde satsam ne kadar değer kaybı olur işlemci 1 aylık daha.

Son düzenleme:
Alıcının insiyatifine bağlı, eğer ki bu konuda bilgili bir alıcıysa çok sıkıntı edeceğini düşünmüyorum. Piyasadaki temiz 2. ellerle aynı fiyata koyabilirsiniz bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı