İşlemciye çıplak elle dokunmak

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Yeni bir işlemci aldım. Daha ilk kutuyu açarken statik elektriğin atılması adına hiçbir şey yapmadım. İşlemci plastik kabının içindeydi. Stok fana normal şekilde çıplak elle dokundum. İkisinde de bir problem olur mu?

ben paket geli gelmez islemciyi cikardim bi guzel heryerine elledim. daha sonrada cok kurcalamaktan yere dusurdum. 10-12 pini egildi. igne ve kredikartiyla egik bukuk duzetledim. ana karta takip bir guzelde silkeledim. valla bu kadar iskenceye ragmen 5 3600 islemcim 4200mhz kadar cikiyor. yarin olsun yine yaparim.

Paran az olunca sende anlarsın, biz ne güne duruyoruz? Bu forumun amacı kullanıcı bilinçlendirmek ve teknoloji konusunda cahil bırakmamak.
Hocam anlamadım ne demek istediğinizi?
işlemci değil de geçen ramleri çok kurcaladım açılmadı birkaç kere bilgisayar saçmaladı.5 10 dakika sonra bekledim açıldı.Ramler daha hassas galiba.
Aynen hocam. RAM ler daha çabuk bozuluyor bende eski sistemimi temizlemek için çıkarmıştım RAM leri bozuldular. Ama anakart ve işlemciler dayanaklı böyle şeylere. Tabii AMD de işlemci pinlerine İntel'de ise anakart pinlerine dikkat etmek lazım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı