İşlemciye çıplak elle dokunmak

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Yeni bir işlemci aldım. Daha ilk kutuyu açarken statik elektriğin atılması adına hiçbir şey yapmadım. İşlemci plastik kabının içindeydi. Stok fana normal şekilde çıplak elle dokundum. İkisinde de bir problem olur mu?

Ben işlemcinin her yerine statik elektrik aklıma bile gelmeden elledim ve 1 seneyi aşkındır kullanıyorum bir şey olmadı. Bu olmaz anlamına gelir mi bilmiyorum.

Yeni bir işlemci aldım. Daha ilk kutuyu açarken statik elektriğin atılması adına hiçbir şey yapmadım. İşlemci plastik kabının içindeydi. Stok fana normal şekilde çıplak elle dokundum. İkisinde de bir problem olur mu?

Ben kaç kere işlemci elledim farklı farklı sistemden, Pentium Gold'dan tut Threadripper 1900 X'e kadar. Hiç sorun yaşamadım, sisteme takılı olanda vardı kaptan çıkarıp ta ellediğim var dı.

Ben işlemci, anakartla tüm Ankarayı dolaştım cayır cayır çalışıyor, hele İntel işlemcilerin bozulması çok uç ihtimal, AMD'de pin sorunu var. İşlemcinin altına elimi milyon kere değmişimdir. Mantık anakarta ki bacakların işlemcinin altın'da ki uçlara elektrik vermesi, bir şey olmaz yani.
Hocam işlemciyi yün kazağa sürtüp sonradan dokunmadıysanız sorun olmaz. Ya da saçınızı balona sürtüp.
Kısaca sorun olmaz neden saçmaladım anlamadım.
Paran az olunca sende anlarsın, biz ne güne duruyoruz? Bu forumun amacı kullanıcı bilinçlendirmek ve teknoloji konusunda cahil bırakmamak.

Yeni konular

Geri
Yukarı