İşlemciye termal macun sürülünce ekran kartına da etki eder mi?

Merhabalar. Yaklaşık 1.5 senedir bilgisayarımı kullanıyorum. Daha önce hiç termal macun değiştirmedim. Ekran kartım MSI Armor RX580 8 GB OC. Bu ekran kartının ısınma problemleri olduğunu bildiğimden dolayı 85-86 derecelere çıkıyor. Ama ekran kartımı şu anda açma ihtimalim yok. İşlemcim AMD Ryzen 5 1600. işlemcime termal macun sürsem ekran kartımın ısısı düşer mi?

Şimdi senin annen yemek yiyince sende yemiş oluyor musun?

WhatsApp Image 2021-01-23 at 16.45.30.jpeg

Arkadaşlar benim bilgisayar bu şekilde olduğu için ısınma olması doğal mı?

Konu dışı olacak gibi ama sıcaklık dışında memnun musun? YouTube da ekran kartlarına bakıyorum da AMD'nin ekran kartları 4-5 FPS artı koyuyor ama sıcaklık farkı en az 15 derece 570 almayı düşünüyorum.
Benim kuzenim kullanmakta ve ekran kartı 70 dereceyi geçmiyor. Fakat kasanın hava giriş ve çıkışları da önemli bir etmen.

Peki ekran kartıma sürersem çok fark eder mi? Çünkü yani benim kasam kapalı bir alanda ve sadece sol kısmı açık.
Kesin bir şey denilemez. Başarılı şekilde kaliteli macun ve pedlerle yenileyebilirsin, uv uygulayabilirsin, kasa içi hava akışını güçlendirebilirsin. Bunların hepsi etki eder sıcaklığa.

Benim önerim kasayı o cehennem azabından kurtarıp havadar şekilde konumlandırın, ardından uv uygulayın. Gözle görülür düşüş olmazsa macun pad yenilemeyi düşünün.

Konu dışı olacak gibi ama sıcaklık dışında memnun musun? YouTube da ekran kartlarına bakıyorum da AMD'nin ekran kartları 4-5 FPS artı koyuyor ama sıcaklık farkı en az 15 derece 570 almayı düşünüyorum.
Evet güzel bir performansı var ancak dediğim gibi biraz fazla ısınıyor ve de benim ekran kartımda texture flickering problemi var ve çözümü olmadığı içinde dikkatli ol alırken.
Isınması gayet normal. Cam paneli açın ya da ekstra fan takın.
Peki önündeki kısmı kessem bulunduğu yerin o zaman bir fark yaratırmı ?

Evet güzel bir performansı var ancak dediğim gibi biraz fazla ısınıyor ve de benim ekran kartımda texture flickering problemi var ve çözümü olmadığı içinde dikkatli ol alırken.

Peki önündeki kısmı kessem bulunduğu yerin o zaman bir fark yaratırmı ?
Hatanın kalıcı çözümü yok mu? yoksa da çok sıkıntı yapıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı