İşlemciyle ekran kartı arasındaki darboğaz en fazla % kaç olmalı?

@Yesefe35 Mümkünse en fazla 0 olmalı. Darboğaz es geçilecek bir sorun değil bence, ekran kartını tam potansiyelinde kullanamıyorsun ve ciddi derecede performans kaybı yaşıyorsun.

İşlemciyle ekran kartı arasındaki darboğaz en fazla % kaç olmalı?

10% darboğaza kadar kabul edilebilir olduğunu düşünüyorum. En fazla 12%. Fakat sonrası benim için ciddi darboğazdır.

Oyunda vs istediğini alamıyorsan işlemciyi yükseltip ekran kartını besleyecek bir işlemci almak gerekir. Bende de darboğaz var ama csgo 130-150 fps alıyorum bana yetiyor.

Ben 1080p çözünürlükte %97 ekran kartı kullanımı altına düşmedim. Benim için darboğaz en fazla %5 olmalıdır.

Oyununa göre değişir. CS:GO, Valorant gibi oyunlarda darboğaz %70'lere kadar çıkabilir eğer kart çok güçlüyse. Ancak AAA oyunlarda %10 sınır olmalı.
Hocam Valorant'da ekran kartım %95 ile %100 arası kullanılıyor. İşlemcim ise 45'i geçmiyor genelde. İ7-7700HQ ve GTX 1050 Mobile bence darboğaz yapmaz ama sorayım dedim. Sizce bir sorun var mı?

İ7-7700HQ işlemcisinde bir limit yok aksine güçlendirilmiş bir İ7-7700HQ söz konusu. GTX 1050 Mobile ise 250 Core, 600 Memory Speed olarak Overclock'lu. FPS olarak 170-230 arası alıyorum. Ayarlar orta düzeyde.

Yeni konular

Geri
Yukarı