İşletim sistemi kurulu SSD yeni sisteme nasıl takılır?

ByGny

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, selam. PC'mde şu an 1 SSD'i var; 240 GB'lik ama oyun vb. tarzı şeyler yükleyince depolama aşırı lazım oluyor ve benim 1 SSD'im daha var. Onu PC'ye takıp 2 SSD'i yapmak istiyorum ama SSD'nin içinde Windows 7 kurulu. Nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar, selam. PC'mde şu an 1 SSD'i var; 240 GB'lik ama oyun vb. tarzı şeyler yükleyince depolama aşırı lazım oluyor ve benim 1 SSD'im daha var. Onu PC'ye takıp 2 SSD'i yapmak istiyorum ama SSD'nin içinde Windows 7 kurulu. Nasıl yapabilirim?
Win 7 ile işiniz yoksa yani silmenizde sakınca yoksa ki yapmazsanız dual boot yapar, ikinci diski takıp Disk Yönetimi'nden biçimlendirirseniz sorununuzu çözmüş olursunuz.

SSD'yi takın ve boot Menu'den kendi sisteminizi seçin. Daha sonra disk yönetimi'nden SSD'yi sıfırlayın.

Doğru ssdiyi sildiğimi nereden anlarım?
N

Windows 7 ile işiniz yoksa yani silmenizde sakınca yoksa ki yapmazsanız Dual boot yapar, ikinci diski takıp disk yönetimi'nden biçimlendirirseniz sorununuzu çözmüş olursunuz.

Boot menüden mi biçimlendiricem.
Eğer o şekilde takarsan Dual boot olur her başlangıçta sana hangi işletim sistemine geçeceğini sorar. Onu biçimlendirmen gerek.

Peki nasıl biçimlendiricem.

Doğru ssdiyi sildiğimi nereden anlarım?
N

Boot menüden mi biçimlendiricem.

Peki nasıl biçimlendiricem.
Windows üzerinden disk yönetimine girin (Kendi Windows'unuza, 7'ye değil.)

Hangi diski biçimlendireceğinizi belirleyin. Sağ tıklayıp Biçimlendir deyin. Çıkan pencerede tamam deyin.

Geri
Yukarı