İşletim sistemi kurulumu 970 EVO ya da Corsair LE SSD'den hangisine olmalı?

Gualtieras

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bir adet 970 EVO 1TB SSD satın aldım. Ayrıca bilgisayarımda Corsair LE 240GB SSD bulunmakta. Bilgisayarımı fabrika ayarlarına döndürüp 1 TB 970 EVO içine Windows'u klonlamak istiyorum. Aynı zamanda Windows'u 970 EVO içine mi yoksa Corsair SSD içine mi kursam kararsızım. Tavsiyeleriniz doğrultusunda bilgisayarımı fabrika ayarlarına çevirip nereye kuracağıma karar vereceğim. Ayrıca bilgisayarımı fabrika ayarlarına döndürürken nereye kurmak istediğimi seçebiliyor muyum? 970 EVO içine kuracaksam SSD 150GB 850 GB olarak bölmek mantıklı mı? ASUS B250F anakart kullanmaktayım 970 EVO için yapmam gereken bir BIOS ayarı bulunmakta mı? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
240 GB olana kurardım ben, format attıktan sonra program ve oyunları kurmakla uğraşmam. Yedeklemekte bir seçenek fakat boşuna yazma ömrü tüketmek mantıklı değil.

Windows'u nereye kuracagınızı kurarken secebiliyorsunuz 2.si SSD'yi bolumlemeniz gerekmiyor.

Samsung 970 EVO'nun okuma yazma değerleri aşağıdaki şekilde.

okuma hızı 3400 MB / yazma hızı 2500 MB​

Corsairinkine bakamadım tam model vermemişsiniz.

Son düzenleme:
Windows'u nereye kuracagınızı kurarken secebiliyorsunuz 2.si SSD'yi bolumlemeniz gerekmiyor.

Samsung 970 EVO'nun okuma yazma değerleri aşağıdaki şekilde.

okuma hızı 3400 MB / yazma hızı 2500 MB​

Corsairinkine bakamadım tam model vermemişsiniz.

Corsair 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD​

Geri
Yukarı