İşletim sistemi nasıl yapılır?

Linux from Scratch

Linux Live Kit is a set of shell scripts which allows you to create your own Live Linux!

Linux Live Kit, kendi dağıtımınızı oluşturmak veya sisteminizi yedeklemek için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. Debian’ı tercih eder ancak aufs ve squashfs çekirdek modüllerini desteklemesi koşuluyla, diğer dağıtımlarda da çalıştırılabilir. Linux Live Kit’in dağıtımını nasıl yapacağınız üzerine çok kısa ve tatlı bir sihirbaz vardır – adımları izleyin ve tamamlayın.

Ubuntu Imager kendi Ubuntu tabanlı dağıtımını oluşturmak için iyi bir araçtır

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux from Scratch

Linux Live Kit is a set of shell scripts which allows you to create your own Live Linux!

Linux Live Kit, kendi dağıtımınızı oluşturmak veya sisteminizi yedeklemek için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. Debian’ı tercih eder ancak aufs ve squashfs çekirdek modüllerini desteklemesi koşuluyla, diğer dağıtımlarda da çalıştırılabilir. Linux Live Kit’in dağıtımını nasıl yapacağınız üzerine çok kısa ve tatlı bir sihirbaz vardır – adımları izleyin ve tamamlayın.

Ubuntu Imager kendi Ubuntu tabanlı dağıtımını oluşturmak için iyi bir araçtır
Bunun bir distro sayılacağını sanmıyorum ama squashfs USB için hızlı bir dosya sistemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam anlatıyorum;
1.haskell
2.virtualbox
3.power iso

Bu kadar haskell kullanmayı bilmiyorsan
Dev c++'ta kullanabilirsiniz
Linux dağıtımını suse studio'dan yapabiliyorsun fakat o site kapandı
Bu yüzden linux dağıtımı uzmanlar
yapabiliyor

Programla yapılmıyor maalesef. :) Şu an sadece Linux'un çekirdeğini alıp, üstüne kendiniz bir şeyler yazabilirsiniz. Koca Microsoft boşuna mı kuruldu? ;)

Linux çekirdeğinden bahsediyorsunuz ama geçenlerde bir geliştirici çıkmıştı 54 kişilik bir ekibi olduğundan bahsetmişti sıfırdan çekirdek yazmışlar ve FegeyaOS adında bir işletim sistemi geliştirmişler hatta web sayfalarından ISO dosyasını da indirebiliyorsunuz. Sizi @TerabyteForever a yönlendireyim.

Hayır teşekkürler internetten araştırırım. Ama yinede siz bilirsiniz

Hayır teşekkürler internetten araştırırım. Ama yinede siz bilirsiniz
Bu da Technopat'ta paylaştıkları gönderi:

@HABAR ben arkadaş için konuşuyorum. Zaten "çekirdek yazmak mümkün değil" gibi bir şey olsaydı, Linux çekirdeği hiç olmazdı. Ee, arkadaş tek başına çekirdek yazamayacağına göre?
Sizi yalanlamak için değil, böyle bir şeyin varlığından haberdar etmek için bu şekilde yazdım.

Linux çekirdeğinden bahsediyorsunuz ama geçenlerde bir geliştirici çıkmıştı 54 kişilik bir ekibi olduğundan bahsetmişti sıfırdan çekirdek yazmışlar ve FegeyaOS adında bir işletim sistemi geliştirmişler hatta web sayfalarından ISO dosyasını da indirebiliyorsunuz. Sizi @TerabyteForever a yönlendireyim.
Gelistirici ağımız, tam 69 kişiye ulaştı. Sizler de katılarak bize destek olabilirsiniz.

Geliştirici Ağında, çekirdek geliştiren kişiler (ben ve birkaç kisi), GUI, sürücü, FS, Katmanlar, Uygulamalar(yaklaşık yarısı) geliştirmeye başlamış kişilerde bulunuyor.

FegeyaOS, Fegeya Topluluğu'nun bir eseri olacaktır umarım.
Geliştirici ağı: Facebook'a Giriş Yap | Facebook
Şurası da Fegeya'nın resmi grubudur: Facebook'a Giriş Yap | Facebook

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı