“İşletim sistemi seçiniz." Menüsü

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
SSD aldım. Bugün geldi. UEFI Temiz kurulum ile SSD'ye Windows kurdum. Dalgınlığıma gelmiş, eski Windows'un olduğu HDD'yi biçimlendirmemişim. Bilgisayar açılırken "İşletim sistemi seçiniz.
1. seçenek: Windows 10 2 bölüm
2. seçenek: Windows 10 6 bölüm"
Gibi bir yerdi. Resmini çekmeyi unuttum. Yarın görselleri ile atarım. Daha sonra diski biçimlendirmediğimden olduğunu düşündüm ve HDD'yi biçimlendirdim. Yine aynı. 2 bölüm olanı seçince SSD'yi açıyor. SSD'ye girince diğer diske bakıyorum, boş gözüküyor. Fakat 6 bölümlük olanı seçtiğim de HDD'ye giriyor. Umarım anlatabilmişimdir. Bir sorun var mı? Yoksa normal bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi sıfırladınız mı?
Eğer sıfırlamadıysanız hem HDD'nin hem SSD'nin içinde Windows Boot bölümü olduğu için oluyor, sıfırladıysanız diski birleştirin.
İlk baş diski sıfırlama dan SSD'ye kurduğum için olduğunu düşündüm. Daha sonra diski sıfırladım ama hâlâ aynı

SSD aldım. Bugün geldi. UEFI Temiz kurulum ile SSD'ye Windows kurdum. Dalgınlığıma gelmiş, eski Windows'un olduğu HDD'yi biçimlendirmemişim. Bilgisayar açılırken "İşletim sistemi seçiniz.
1. seçenek: Windows 10 2 bölüm
2. seçenek: Windows 10 6 bölüm"
Gibi bir yerdi. Resmini çekmeyi unuttum. Yarın görselleri ile atarım. Daha sonra diski biçimlendirmediğimden olduğunu düşündüm ve HDD'yi biçimlendirdim. Yine aynı. 2 bölüm olanı seçince SSD'yi açıyor. SSD'ye girince diğer diske bakıyorum, boş gözüküyor. Fakat 6 bölümlük olanı seçtiğim de HDD'ye giriyor. Umarım anlatabilmişimdir. Bir sorun var mı? Yoksa normal bir şey mi?
Çalıştır/msconfig sistem ayarından kaldırabilirsin istemediğin işletim sistemini

HDD'nin içini silmeniz yeterli olmaz. Biçimlendir diğerek görünmeyen Boot, Recovery, EFI gibi bölümleri de kaldırmanız lazım.

Zaten içini silmedim. Direkt biçimlendirdim. HDD şu an tamamen boş.

Çalıştır/msconfig sistem ayarından kaldırabilirsin istemediğin işletim sistemini

Bu yeterli olur mu? Şu an HDD boş ama nedense bilgisayarım da 2 adet Windows yüklü gibi hissediyorum.
Temiz kurulum yapmadan önceki yaptığım masaüstü fotoğrafı bile duruyor, temiz kurulum yapmış olma ma rağmen.

Disk yöneticisinden ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Bu şekilde, bilgisayar da hiçbir şey yüklü değil şu an. Telefondan çektim, biraz kötu gözüküyor.
İnternetten baktığımda tekrar temiz kurulum yapın yazıyordu. Yaptım ve şu an başlangıcta 3 adet gözuküyor. Yardım edin lütfen. Şu an HDD hızın da gibi PC. SSD aldım, kullanamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20200214_163659.jpg
    IMG_20200214_163659.jpg
    582 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:

Bu yeterli olur mu? Şu an HDD boş ama nedense bilgisayarım da 2 adet Windows yüklü gibi hissediyorum.
Temiz kurulum yapmadan önce ki yaptığım masaüstü fotoğrafı bile duruyor, temiz kurulum yapmış olma ma rağmen.

Bu şekilde, bilgisayar da hiç bir şey yüklü değil şu an. Telefon dan çektim, biraz kötu gözüküyor.
İnternetten baktığım da tekrar temiz kurulum yapın yazıyor du. Yaptım ve şu an başlangıcta 3 adet gözuküyor. Yardım edin lütfen. Şu an HDD hızın da gibi PC. SSD aldım, kullanamadım.
Kardeşim düzgün şekilde temiz kurulum yapmıyorsundurr, evt kardeşim yeterli olur sen çalıştır/msconfig ten ıstemediğin işletim sistemini sill, yada istersen EasyBCD programıyla aynı şekilde silebilirsin 😊

Temiz kurulum yapmadan önce ki yaptığım masaüstü fotoğrafı bile duruyor, temiz kurulum yapmış olma ma rağmen.

Bu şekilde, bilgisayar da hiç bir şey yüklü değil şu an. Telefon dan çektim, biraz kötu gözüküyor.
İnternetten baktığım da tekrar temiz kurulum yapın yazıyor du. Yaptım ve şu an başlangıcta 3 adet gözuküyor. Yardım edin lütfen. Şu an HDD hızın da gibi PC. SSD aldım, kullanamadım.
Ama resimden anladığım kadarıyla sn işletim sistemlerini üst üste kurmuşsun

Kardeşim düzgün şekilde temiz kurulum yapmıyorsundurr, evt kardeşim yeterli olur sen çalıştır/msconfig ten ıstemediğin işletim sistemini sill, yada istersen EasyBCD programıyla aynı şekilde silebilirsin 😊

Ama resimden anladığım kadarıyla sn işletim sistemlerini üst üste kurmuşsun
İşe yaramadı ama zaten yaptım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı