İşletim sistemine Windows 8.1'e düşürmek mantıklı mı?

ISO dosyasını indirip direkt geçiş yapamaz mıyım? Elimde şu an flash bellek yok Low level formal falan mı atmalıyım? Ve inanın yani bu sistem niye donuyor hiç bilmiyorum RAM kullanımı bazen 70-80'ni bile görüyor aynı şekilde işlemci de bazen.

USB bellek olmadan yaparsanız temiz olmaz, hata alabilirsiniz. ISO dosyasını indirip direkt geçmeyi düşünme bence. Sürüm yükseltirken USB bellek kullanmadan yükseltirsen gene bir şey olma riski azalır ama işletim sistemi düşürürken USB ile yapın.

USB bellek olmadan yaparsanız temiz olmaz, hata alabilirsiniz. ISO dosyasını indirip direkt geçmeyi düşünme bence. Sürüm yükseltirken USB bellek kullanmadan yükseltirsen gene bir şey olma riski azalır ama işletim sistemi düşürürken USB ile yapın.

Şu anda elimde müsait bir USB bellek yok bunun dışında ne yapabilirim?

Pro'dan Home sürümüne geçiş Formatsız nasıl yapılır anlattım.
Pro'dan Home böyle geçer ve sistem hızınızı test edebilirsiniz. Verimsiz olursa Win 8.1 kurarsınız.

Ayrıca bu işlem sonrası gerekli servisler vb. güncelleneceği için de performans düşüşü ya da verimsizlik olmaz.

+ olarak bu işlemi yaptıktan sonra da ayrıca kendinize göre gereksiz servis ve hizmetleri kapatırsanız daha stabil olur.
Ben Win 11 kullanıyorum. Format attıktan sonra kullanmadığım servisleri kapatıyorum. Kapatmazsam performans düşüşü oluyor.

Son düzenleme:
Pro'dan Home sürümüne geçiş Formatsız nasıl yapılır anlattım.
Pro'dan Home böyle geçer ve sistem hızınızı test edebilirsiniz. Verimsiz olursa Win 8.1 kurarsınız.

Ayrıca bu işlem sonrası gerekli servisler vb. güncelleneceği için de performans düşüşü ya da verimsizlik olmaz.
Bunlardan önce bilgisayarımın donma sebebi tam olarak nedir, sistemimi vs. zaten yazmıştım. Nasıl bu donma/yavaşlama sorununu düzeltebilirim

Bunlardan önce bilgisayarımın donma sebebi tam olarak nedir, sistemimi vs. zaten yazmıştım. Nasıl bu donma/yavaşlama sorununu düzeltebilirim

Geniş bir konu.
Başlangıçta çalışan programlardan başlayıp, görünüm ayarlarını stabilleştirmeniz, yine arkaplan hizmetlerini kapatmanız gerek.
Windows 10 Optimize etme gibi Performans ayarları gibi yazarsanız + olarak ayarları bulursunuz.
1662304576095.png

1662304598377.png

1662304627124.png

Aşağıdakiler işine yarayabilecek programlardan ancak kendine göre stabilleştirmen için biraz deneme yanılma yapman gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geniş bir konu.
Başlangıçta çalışan programlardan başlayıp, görünüm ayarlarını stabilleştirmeniz, yine arkaplan hizmetlerini kapatmanız gerek.
Windows 10 Optimize etme gibi Performans ayarları gibi yazarsanız + olarak ayarları bulursunuz.
Eki Görüntüle 1507179

Eki Görüntüle 1507180

Eki Görüntüle 1507181

Aşağıdakiler işine yarayabilecek programlardan ancak kendine göre stabilleştirmen için biraz deneme yanılma yapman gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ediyorum deneyeceğim

@118483 bir şey daha sormak istiyorum. Yeni bir başlangıç seçeneğini kullansam bu sorunlar azalır mı?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ediyorum deneyeceğim

@118483 bir şey daha sormak istiyorum. Yeni bir başlangıç seçeneğini kullansam bu sorunlar azalır mı?
Yeni bir başlangıçtan kastını anlayamadım.
Bilmiyorum yani onu. Hiç görmedim, fark etmedim.

Bu bilgisayarı sıfırla > Yeni Başlangıç adını almış.
Sıfırdan kurulum yapmak daha mantıklı eğer bunu yapacaksan ki şikayetçisin.
Belki bazı regedit kayıtları falan da tetikliyordur falan.
Temizlenir ama bence üstte attığım yöntemler ile sorunun çözülebilir.
Detaylı ayarlama yaptığında farkı hissedebilirsin.

Yeni bir başlangıçtan kastını anlayamadım.
Bilmiyorum yani onu. Hiç görmedim, fark etmedim.

bu bilgisayarı sıfırla > yeni başlangıç adını almış.
Sıfırdan kurulum yapmak daha mantıklı eğer bunu yapacaksan ki şikayetçisin.
Belki bazı Regedit kayıtları falan da tetikliyordur falan.
Temizlenir ama bence üstte attığım yöntemler ile sorunun çözülebilir.
Detaylı ayarlama yaptığında farkı hissedebilirsin.

Reis sorunu anladım hatta direk fotosunu atayım, tatilden döndüm bilgisayar hiç açılmamaya başladı geldim baktım bu olmuş
IMG20220909232107.jpg
😸

Windows 10 LTSC kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı