Çözüldü İşletim Sistemini HDD'den SSD'ye Nasıl Geçiririm?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Seha Avunduk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yakın zamanda M.2 SSD almayı planlıyorum. Fakat şöyle bir sorunum var ki; şu an bilgisayarda bulunan HDD'deki işletim sistemini, diski komple formatlamadan silip yeni almış olduğum SSD'ye kurmak istiyorum. İşletim sisteminin DVD-CD'si şu an elimde yok (zaten biliyorsunuz ki artık çoğu PC'de writerlar bulunmuyor :D). Bu devirde işletim sistemlerinin fiyatları da malumunuz çok pahalı. Demem o ki, ben hiç korsan işletim sistemlerine bulaşmadan direkt olarak kendiminkini SSD'ye geçirebilir miyim? Ya da korsan bile olsa diski komple silmeden nasıl SSD'ye geçiririm? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

EDIT: Bir şeyi belirtmeyi unutmuşum, özür diliyorum. Sistemin kurulu olduğu disk 1TB, yeni alacağım SSD 250GB.

Son düzenleme:
Çözüm
Dikkatli okumamışım tekrar okuyunca anladım bu videodaki adımları izleyiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar ben yakın zamanda M.2 SSD almayı planlıyorum. Fakat şöyle bir sorunum var ki; şu an bilgisayarda bulunan HDD'deki işletim sistemini, diski komple formatlamadan silip yeni almış olduğum SSD'ye kurmak istiyorum. İşletim sisteminin DVD-CD'si şu an elimde yok (zaten biliyorsunuz ki artık çoğu PC'de writerlar bulunmuyor :D). Bu devirde işletim sistemlerinin fiyatları da malumunuz çok pahalı. Demem o ki, ben hiç korsan işletim sistemlerine bulaşmadan direkt olarak kendiminkini SSD'ye geçirebilir miyim? Ya da korsan bile olsa diski komple silmeden nasıl SSD'ye geçiririm? Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Windows'un kendi sitesinde 30 gün beleş kullanabileceğin ( daha sonrasında etkinleştirme istiyor ama etkinleştirilmeden de kullanılabiliyor ) Windows 10 işletim sistemi var. Daha sonra aktifleştirmek için de 50TL'ye OEM Windows 10 alabilirsin. Ben 10 TL'ye Windows 10 almıştım 2 sene kullandıydım.

Hocam bunu gördüm ama bir şeyi yazmayı unutmuşum kusuruma bakmayın. Alacağım disk mevcut diskten daha düşük kapasiteye sahip.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı