İşletim sistemini HDD'ye oyunları SSD'ye kurmak

LaQuica18

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 120 GB'lık bir SSD almayı planlıyorum. İşletim sistemini HDD'ye, oyunları SSD'ye kurarsam oyunlardaki takılmalar azalır mı? Yoksa işletim sistemini SSD'ye kurmadığım için bir işe yaramama gibi bir durum var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapilabilecek sacma bir harekettir. Isletim sisteminin performansi icinde calisacak bütün oyunlardan daha önemli.
SSD'nin oyuna katkisi: Bir iki tane loading ekrani daha hizli gecer, ama oyun performansina katkisi cok az olur (oyunun ana okuyup yazdigi kisim RAM oldugu icin).
SSD'nin isletim sistemine katkisi: Bütün okuma yazma islerini üstlenmesi ve oyun calisirken arka plan islerinin calismasini hizlandirmasi.

Oyunlarda performanstan kastım takılmalar vs. oluyor harddiske bağlı olarak (5200 RPM)
GTA 5 gibi oyunlarda textureları vs. geç renderlıyor. SSD alırsam sorunun geçeceğini zannediyorum belleğim 8 GB.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı