İşletim sistemini SSD'ye, oyunları HDD'ye kurmak

agalarsöztnüre

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Öncelikle SSD aldım 240GB. Buna Windows kurup oyunları da 1TB'lık hard diskime kursam, oyunlar nasıl olur? Performans nasıl olur? Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. Öncelikle SSD aldım 240GB. Buna Windows kurup oyunları da 1TB'lık hard diskime kursam, oyunlar nasıl olur? Performans nasıl olur? Bir sorun olur mu?
Oyunlar HDD'de olduğu için SSD'nin performansından yararlanmaz. (Daha kısa yükleme süreleri.)
Ama OS SSD'de kurulu olduğu için hızlı açılır, çabuk tepki verir.

Performans artışı olur elbette. Bunu en iyi Open-World oyunlarda harita ve obje yüklenmesinde görebilirsin. HDD üzerinden bir yük kalkacağı için sadece oyuna odaklanacak.

Şöyle düşün, HDD hem işletim sistemini hem oyunu çalıştırırsa iki işleme birden yetişmesi gerekiyor. Ancak SSD işletim sistemini alırsa HDD sadece oyun için çalışıyor. Bu da performansa etki ediyor.

Bende aynı şekilde kullanıyorum, SSD'ye veya HDD'ye kurmanın çok bir farkı olacağını zannetmiyorum. Sadece oyun açılma hızı SSD'de biraz daha hızlı olur, birde açık dünya oyunlarını HDD'nin yazma hızı düşükse takılmalar olabilir onun haricinde bir sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı