İşletim sistemini HDD'ye oyunları SSD'ye kurmak

LaQuica18

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 120 GB'lık bir SSD almayı planlıyorum. İşletim sistemini HDD'ye, oyunları SSD'ye kurarsam oyunlardaki takılmalar azalır mı? Yoksa işletim sistemini SSD'ye kurmadığım için bir işe yaramama gibi bir durum var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye oyunları kurmanız bir nevi açılışlarına ve 1-2 fps artışına yardımcı olur ancak SSD'ye windowsu kurmanızda windowsu etkiler ve daha hızlı çalışmasına neden olur bu da sizi tatmin eder.

120 GB'lık ssdye kurabileceğin oyun sayısı büyük bütçeli oyunlar ise maksimum 1-2 zorlarsan 3 ama işletim sistemini kurarsan daha faydalı olacağını düşünüyorum. Sistemin daha hızlı çalışır.

Arkadaşlar ben 120 GB'lık bir SSD almayı planlıyorum. İşletim sistemini HDD'ye, oyunları SSD'ye kurarsam oyunlardaki takılmalar azalır mı? Yoksa işletim sistemini SSD'ye kurmadığım için bir işe yaramama gibi bir durum var mı?

İşletim sistemini SSD'ye kurmanız olumlu yönde çok fark yaratır. Oyunlarınıza HDD'ye kurmak daha mantıklı. Oyunları SSD’ye kurmak sadece açılış ve ara geçişleri hızlandırır. Performansta çok fark olmaz.

Hocam bence işletim sistemini SSD´ye, oyunları HDD´ye kurmanız daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı