İşletme bölümü nedir?

batin5252

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500,Asus Prime B450M-K II,ASUS Dual Radeon RX 6600,XPG Gammix 8.2 GB RAM,
ADATA Legend 750 500GB,VENTO VG15FE RGB ATX Gaming Kasa,
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU
Şu anda 10. sınıfım ve 1 ay sonra bölüm seçimleri olacak. Sözel bölümde bana göre bir meslek yok. Sayısal seçersem çok çalışmam gerekir ve ben çalışmayacağımı biliyorum. O yüzden eşit ağırlıktaki mesleklere bakarken işletme güzel geldi. İşletme nedir? İşletme bittikten sonra nasıl çalışılır? Ne yapılır? Maaşları nedir? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi üniversitelerde okumadığın takdirde muhtemelen işsiz bırakacak bölümdür.

İşletme yerine, Uluslararası Ticaret ve İşletmeyi tercih ederseniz sizin için daha iyi olur.

Aslında güzel bölüm ama sıkıntısı çok fazla mezunu var açıköğretim dahil. İyi bir üniversitede okumayacaksanız okumayın daha iyi, gidip bir yerde tecrübe edinmek daha önemli bu devirde çoğu bölüm için geçerli bu.

Son düzenleme:
Şu anda 10. sınıfım ve 1 ay sonra bölüm seçimleri olacak. Sözel bölümde bana göre bir meslek yok. Sayısal seçersem çok çalışmam gerekir ve ben çalışmayacağımı biliyorum. O yüzden eşit ağırlıktaki mesleklere bakarken işletme güzel geldi. İşletme nedir? İşletme bittikten sonra nasıl çalışılır? Ne yapılır? Maaşları nedir? Yardımcı olur musunuz?
Sayısal sevmiyorsan boşuna İşletme okuma, ayrıca dışarıdan bakıldığında çok kolay duruyor ancak açıktan okumadığın sürece yeterince zor bir bölüm. İşsiz kalırsın diyen arkadaşlar içinde şunu belirteyim tamamen size bağlı, çoğu bölümde olduğu gibi kendini geliştirirsen (söylemesi kolay ama yapması zor) işsiz kalman çok zor ancak geliştirmezsen diğer bölümlere oranla en büyük eksisi olan fazla mezun sorununun etkisiyle bime başvuruda bulunmanızı tavsiye ederim.

İşletme bölümünden mezun olanın tam olarak ne iş yapacağı, ne kadar maaş alacağı çok belirsiz. Kimisi asgari ücretle 12 saat çalışıyor kimisi projeler, stajlar ve torpiller ile kolay bir iş ile 40 bin lira alıyor. Çok belirsiz. Bu bölümde okuyanın mutlaka İstanbul gibi bir şehirde çalışması gerekir diye düşünüyorum sadece çünkü orada şirketler de imkanlar da fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı