İşletme okunur mu?

Arkadaşlar üniversite sınavı sonuçları belli oldu fakat sonucum çok iyi değil. İşletme yazma konusunda da emin değilim. Yardımınıza ihtiyacım var. Mezuna kalmak istemiyorum.
Hangi üniversitelerde okunmalı?
Gelecekte beni neler bekler?
2 dil bilmek yeterli mi?
Tavsiyeleriniz bana yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.
İşletme entresan bir bölüm. Kendine ne kadar yatırım yaparsan (sertifika yabancı dil vs )o kadar hızlı yükselebileceğin, ama boş boş mezun olursan da boş boş gezeceğin bir bölüm.

Okuyacaksan ya ingilizce işletme oku, okuyamayacaksan iyi devlet üniversitelerinde oku. yoksa bir kere daha dene derim.
Oldu ki işletme okudun. kesinlikle ingilizce öğren, baya baya öğren ama ! Erasmus olur W&T olur kesin yap.

Arkadaşlar üniversite sınavı sonuçları belli oldu fakat sonucum çok iyi değil. İşletme yazma konusunda da emin değilim. Yardımınıza ihtiyacım var. Mezuna kalmak istemiyorum.
Hangi üniversitelerde okunmalı?
Gelecekte beni neler bekler?
2 dil bilmek yeterli mi?
Tavsiyeleriniz bana yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.
İngilizce eğitim veren mümkünse yanında bir kaç dil daha veren vakıf üniversitesi olabilir. İmkanları devlet üniversitelerine göre daha fazla olur. Öğrenci öğretmen kalitesi de cabası. Boğaziçi, istanbul, odtü, 9 eylul vs ye gitmeyecekseniz devlet üniversitesi önermiyorum. Normal bir devlet üniversitesinden mezun olursanız kesin işsizsiniz haberiniz olsun çünkü ülke anadoludaki devlet üniversitelerinden mezunlarla dolu. Hatta açıköğretimdeki mezundan farkınız kalmaz.

Son düzenleme:
Selam, dostum hayatta mücadele vermezsek biryere varamayız. Ben ulaslararası ticaret ve işletmecilik mezunuyum kendisi işletme, iktisat ve uluslararası lojistik bölümlerinin birleşimi. Yani işletme ile alakalı dersleri aldığım için yeterli bilgiye sahibim. Boş durmaktansa bir üniversite yazarsın okula başlarsın derslere başlarsın ama bu arada da Öss sınavına tekrardan hazırlanırsın ikisini aynı anda yürütebilirsin çünkü çok kolaylıkla halledebileceğin bir bölüm işletme. Kendini yetiştirdiğin sürece istersen hiçbir bölüm mezunu olma bugün fabrika sahiplerinin % kaçı birşey mezunu hiç araştırdın mı? Herşey kendini yetiştirmekten geçiyor bir bölüm mezunu ama türkçe konuşmayı bilmiyor ne yapsın işletmeci öyle adamı ? Acizane ilk başta belirttiğim fikrimi bir değerlendir.

Aradan üç sene sonra gelecek cevapla konuyu güncellemek istiyorum. Üç sene içerisinde de değişen bir şey yok, sırf puanınız bu bölüme yetiyor diye tercih etmeyin arkadaşlar. Ailenizin ya da bir tanıdığınızın iş yeri varsa bilemem de sayılı üniversiteler dışında örgün bölüm olarak okunabilecek bir bölüm değil. Ülkede 10 kişiden 6'sı işletme mezunu ve ülke işletme mezunundan geçilmiyor.

Mali müşavir olmak istiyorum derseniz de açık öğretim fakültesinden de bitirebilirsiniz bu bölümü. Mali müşavir olmak için AÖF bölüm okumak bildiğim kadarıyla sıkıntı değil. Öylesine açılan üniversitelerde okursanız bu bölüm fayda etmeyecektir. Dört senede harcanılan para ve harcanılan zaman zarar olur. Mali müşavir olmak isteyen arkadaşlar AÖF'den bu bölümü bitirir, o arada da boş durmaz. Ön muhasebede işe girip çalışsa dört sene üniversite sıralarında dirsek çürütmekten kat kat daha iyidir. Okulun öğreteceğinden kat kat daha fazla şey öğrenir çalışarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı