İsmi olmayan bir Windows hizmeti bilgisayarı sömürüyor

Hiroo

Hectopat
Aşağıda ekran görüntüsünü attım. Arkadaşımın bilgisayarında böyle bir şey var ve hiçbir oyun oyniamıyor bunun yüzünden eskiden CS:GO oyununda 80 FPS falan alırdı şu an 20FPS falan alıyor fotoğrafını attığım şeyin bilgisayarı sömürmesi yüzünden olabilir diye düşünüyorum ben de acaba o nedir?

Screenshot_5.png

Hizmetin üstüne sağ tıkla, dosya konumunu aç de. Seçili dosyayı sil, hata verirse internetten unlocker indir sil, silmeden önce dosya konumunu açtıktan sonra hizmeti durdur dosyayı bulunca. Öyle sil düzelir.

Windows hizmeti: ne yapsam yaranamıyorum size.

Şaka bir yana uygulama isimsiz olduğu için büyük ihtimalle zararlı bir şeyler çalıştırıyor. Son zamanlarda yüklediğiniz bir programla gelmiş olabilir. Bir çeşit uzantı yüklenmiştir ve gözden kaçmıştır belki.

Virüs gibi duruyor üstte de Çince şeyler var. Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yaptırın.

O Çince şey GameLoop emülatörü olabilir hocam bende de GameLoop var ve açınca Çince bir program geliyor. GameLoop'u Tencent yaptığı için ve Tencent de Çinli bir firma olduğu için GameLoop olma ihtimali var.

Hizmetin üstüne sağ tıkla, dosya konumunu aç de. Seçili dosyayı sil, hata verirse internetten unlocker indir sil, silmeden önce dosya konumunu açtıktan sonra hizmeti durdur dosyayı bulunca. Öyle sil düzelir.

1627043808468.png

Dosya konumunu açtım buraya attı "svchost" diye bir şeyi işaret ediyor. Silmeyi denedim fakat olmadı.

Geri
Yukarı